Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya görevine başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişi iken Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Veli Sarıkaya görevine başladı.Bir süredir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vekâlet eden Mustafa Bilici, görevini Veli Sarıkaya’ya devretti....

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya görevine başladı
23 Haziran 2014 Pazartesi 18:38

Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişi iken Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Veli Sarıkaya görevine başladı.

Bir süredir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vekâlet eden Mustafa Bilici, görevini Veli Sarıkaya’ya devretti. Bundan sonra görevine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak devam edecek Bilici, "Bugün itibariyle görevlendirmem sona ermiş bulunuyor. Göreve yeni başlayan İl Müdürümüz Veli Sarıkaya’ya başarılar diliyoruz." dedi.

Bursa’da görev yapacak olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ise Bursa’ya verdikleri hizmetlerden dolayı daha önce görev yapan tüm il milli eğitim müdürlerine teşekkür etti.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu Veli Sarıkaya, Rize ve Çorum’da öğretmen olarak görev yaptı. Daha sonra Karaman'a atanan Sarıkaya, Karaman Fen Lisesi’nde öğretmen ve idarecilik görevlerinde bulundu. Ardından Karaman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Bakanlık Müfettişliği sınavını kazanarak yaklaşık 8 yıl bu görevini sürdüren Sarıkaya, Bakanlık Müfettişliği görevinin ardından Bursa İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

1967 Konya Bozkır doğumlu, evli ve 2 çocuk babası Veli Sarıkaya, eski edebiyat alanında yüksek lisans mezunu olup, Fransızca biliyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×