Yaş sebze ve meyve halinde yangın

Ataşehir'de Büyükşehir Belediyesi'ne ait Yaş Meyve ve Sebze Hali'nde akşam saatlerinde yangın çıktı.

Yaş sebze ve meyve halinde yangın
20 Aralık 2013 Cuma 22:48

Ataşehir'de Büyükşehir Belediyesi'ne ait Yaş Meyve ve Sebze Hali'nde akşam saatlerinde yangın çıktı. Mangal kömüründen çıktığı tahmin edilen yangın sırasında 2 kamyon ile binlerce plastik kasa zarar gördü.

Yangın saat 17.45 sıralarında halin plastik kasalarının istiflendiği bölümde çıktı. İddialara göre, binlerce kasanın zarar görmesine neden olan alevler söndürülmeden bırakılan mangal ateşinden çıktı. Rüzgarın etkisiyle plastik kasalara sıçrayan bir kıvılcımın tutuşmasıyla yaklaşık 4 bin kasanın bulunduğu alanda yangın başladı. Kısa sürede büyüyen alevlere önce hal personeli ile çevredeki vatandaşlar müdahale etti. Bu sırada kasaları yüklemek için içerde bulun 2 kamyon da alevlerin arasında kaldı. Kısa süreli paniğe neden olan alevlere Erenköy, Kayışdağı ve Kadıköy itfaiye ekipleri müdahale etti.

Yaklaşık 30 dakika süren çalışmalardan sonra alevler kontrol altına alındı. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı yangında 2 kamyon ile binlerce kasa zarar gördü. Görgü tanıkları, yangının mangal ateşinden çıktığını iddia etti. Yangınla ilgili inceleme başlatıldı. Bu arada hal güvenlik görevlilerinin yangını görüntülemek isteyen gazetecileri engellemek istemeleri ise dikkat çekti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×