Vali Mutlu: Camii saldırısına ilişkin 1 kişi gözaltına alındı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Esenyurt'ta Caferi camiine yönelik saldırıda 1 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Vali Hüseyin Avni Mutlu, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyınu'nun düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Vali Mutlu, Esenyurt'ta...

Vali Mutlu: Camii saldırısına ilişkin 1 kişi gözaltına alındı
09 Temmuz 2014 Çarşamba 22:43

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Esenyurt'ta Caferi camiine yönelik saldırıda 1 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Vali Hüseyin Avni Mutlu, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyınu'nun düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Vali Mutlu, Esenyurt'ta Caferi camiine yönelik saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mutlu, olayla ilgili, "Bu hepimizi fevkalade üzen bir olaydır. Öncelikle bunu şiddetle kınadığımı ifade etmek isterim. Bütün ibadethaneler ve Allah'a yalvarılan her mekan kutsaldır. Bunları muhafaza etmemiz ve korumamaız gerekir. Caferi kardeşlerimizin gitmiş olduğunu bir camiye yapılmış olan saldırı hepimiz çok üzmüştür ama emniyetimiz konuyu yakinen çok yönlü bir şekilde takip etti ve bugün de bir kişiyi gözlatına aldı. Bu tür olaylara fırsat vermeyeceğiz ve yeltenenleri de adaletin önüne mutlaka çıkaracağız. Hiç bir Müslümanın, inanmışın bir mabede saldırmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Ben bu tür olayların içinde her zaman bir provokasyon ararım. Bu da bir provokatif olaydır. İncelenecek, adli makamlarca değerlendirilecek ve neticede yargılanacak ama en büyük yargılama milletin vicdanındadır." ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×