Vali eşinden, Sarız ilçesindeki Çulha ailesine ziyaret

Kayseri Valisi Orhan Düzgün’ün eşi Gül Düzgün’ün toplumun değişik kesimleri ile doğrudan diyalog kurmak amacıyla başlattığı aile ziyaretleri ilçelerde devam ediyor.

Vali eşinden, Sarız ilçesindeki Çulha ailesine ziyaret
03 Nisan 2014 Perşembe 12:58

Kayseri Valisi Orhan Düzgün’ün eşi Gül Düzgün’ün toplumun değişik kesimleri ile doğrudan diyalog kurmak amacıyla başlattığı aile ziyaretleri ilçelerde devam ediyor. Gül Düzgün, bu kez Sarız ilçesindeki Çulha ailesini ziyaret etti.

Gül Düzgün’ün Sarız’daki aile ziyaretinin adresi, yüzde 70 zihinsel engeli nedeniyle eşi Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören iki çocuklu Döne Çulha’nın evi oldu. Sarız Kaymakamı Mustafa Mendeş’in eşi Nurgül Mendeş ile birlikte Döne Çulha’yı ziyaret eden Gül Düzgün, eşinin hastalığına rağmen iki çocuğunu da okutarak örnek bir yaşam mücadelesi veren Döne Çulha’yı tebrik etti. Çocukların eğitim durumu ile yakından ilgilenen ve ihtiyaçları ile ilgili bilgiler alan Gül Düzgün, Çulha ailesine çocukların eğitimi için sağlanan desteğin sürdürüleceğini söyledi.

Ortaokul 1 ve ortaokul 3’ncü sınıfta okuyan iki evladı bulunan Döne Çulha ise, eşinin hastalığının kendilerini zor durumda bıraktığını ama çocuklarını okutabilmek için üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya çalıştığını anlatarak, “Bu zor zamanımızda ziyaret etmeniz bize güç ve moral verdi. Allah sizlerden ve devletimizden razı olsun” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Gül Düzgün, çocuklarla da sohbet ederek onlara bazı hediyeler verdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×