Üniversitelerden terör saldırılarına tepki

Dicle Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi, Ankara ve Diyarbakır'daki terör saldırılarına tepki gösterdi.

Üniversitelerden terör saldırılarına tepki
19 Şubat 2016 Cuma 13:31

Dicle Üniversitesi (DÜ), Siirt Üniversitesi (SÜ) ve Fırat Üniversitesi, Ankara ve Diyarbakır'daki terör saldırılarına tepki gösterdi.

DÜ Senatosundan yapılan açıklamada, ülkenin dirliğine ve birliğine, milletin huzuruna kasteden menfur terör saldırısı şiddetle kınandı.

Açıklamada, "Saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadesine yer verildi.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Erman da mesajında terörden medet umanları ve terörü besleyenleri lanetledi.

Erman, mesajında, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim hadisenin faillerinin maksatlarına asla ulaşmayacağına olan inancımla şiddeti araç olarak kullanarak ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenleri, terörden medet umanları ve terörü besleyenleri lanetliyorum" görüşünü paylaştı.

FÜ Rektörlüğü de yaptığı açıklamada, terör saldırılarını lanetledi.

Ülkenin birlik ve beraberliğine kasteden terör odaklarının Ankara'da çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Meydana gelen menfur terör saldırısı yüreğimizi derinden yaralamıştır. Ülkemizin içeride ve dışarıda giriştiği terör mücadelesini sekteye uğratmaya yönelik saldırıların amacına ulaşamayacağı herkes tarafından bilinmelidir. Saldırı sonrası milletimiz, her zamankinden daha güçlü ve daha çok birbirine kenetlenmiştir. Hain terör saldırısını lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, tüm yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×