Üniversitede yetişen domatesler satışa çıktı

Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Ar-Ge serasında üretilen domateslerin ilk hasadı yapıldı. Hasat edilen domatesler CÜ Vakfı Marketi'nde satışa sunuldu.Serayı ziyaret eden Rektör Prof. Dr....

Üniversitede yetişen domatesler satışa çıktı
15 Temmuz 2014 Salı 18:43

Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Ar-Ge serasında üretilen domateslerin ilk hasadı yapıldı. Hasat edilen domatesler CÜ Vakfı Marketi'nde satışa sunuldu.

Serayı ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivas MYO Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Acar ve Sivas MYO Organik Tarım Bölümü Başkanı Yrd.Doç. Dr Tolga Karaköy'den bilgi aldı.

Rektör yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Prof. Dr. Sami Hizmetli, CÜ Genel Sekreter V. Prof. Dr. Ömer Poyraz'ın da katıldığı ziyarette Rektör Prof. Dr. Kocacık ve beraberindekiler, olgunlaşan domateslerin ilk hasadını yaparak hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Rektör Prof. Dr. Kocacık daha sonra Sivas MYO'na ait diğer seraları da gezerek bilgi aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Organik Tarım Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tolga Karaköy, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü bünyesinde yürütülmekte olan bir proje kapsamında kurulan seranın, hem Ar-Ge çalışmalarında kullanıldığını hem de topraksız tarım tekniklerinin uygulamalı olarak öğrencilere öğretildiğini anlattı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×