Üniversite öğrencileri ‘Ada’yı mahkûmlar için sahneledi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Oyunculuk Ana Sanat Dalı 4. sınıf öğrencilerinin hazırladığı "Ada" adlı oyun, Adana E Tipi Yarı Açık Cezaevi mahkûmları ve çalışanları için sergilendi.Adalet...

Üniversite öğrencileri ‘Ada’yı mahkûmlar için sahneledi
26 Mayıs 2014 Pazartesi 13:58

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Oyunculuk Ana Sanat Dalı 4. sınıf öğrencilerinin hazırladığı "Ada" adlı oyun, Adana E Tipi Yarı Açık Cezaevi mahkûmları ve çalışanları için sergilendi.

Adalet Bakanlığı ve ÇÜ arasında yapılan protokol kapsamında, Afife Jale Tiyatro Salonu’nda sahneye konulan oyun, bir hapishanedeki iki tutuklunun yaşadıklarını konu alıyor. Ada adlı oyun, seyircisinin mahkûmlar ve cezaevi çalışanları olması nedeniyle sıra dışı bir deneyime dönüştü. 300 kişinin üzerinde tutuklu ve çalışanın izlediği oyun, büyük ilgi gördü. Athol Fugard'ın yazdığı, N. Fırat Demirağ'ın yönettiği oyunun oyuncuları ise ÇÜ Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Ana Sanat Dalı 4. sınıf öğrencileri Cem Çetin ve Oğuz İnce.

CİHAN

Üniversite öğrencileri ‘Ada’yı mahkûmlar için sahneledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×