Türkiye de 'Rus halkı'na taziyesini iletti

Ankara saldırısından sonra gönderdiği taziye mesajda 'Türkiye halkı' ifadesini kullanan Moskova'ya Türkiye de dünkü uçak kazası için benzer ifadelerle taziye mesajı gönderdi

Türkiye de 'Rus halkı'na taziyesini iletti
20 Mart 2016 Pazar 12:25

Türkiye ile Rusya arasındaki uçak krizinden kaynaklanan gerilim, toplumsal olaylarda yerini karşılıklı mesajlaşmalara bıraktı. 

Canlı bombalı saldırıdan sonra Türkiye'ye taziyesini bildiren Moskova'ya, Ankara da dünkü uçak kazası nedeniyle taziye mesajını iletti. Her iki taziye mesajında dikkat çeten nokta ise, "halk" vurgusu oldu. Moskova 'Türkiye halkı' ifadesini kullanırken; Ankara da 'Rus halkı' ifadesini kullandı. 

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği, Rusya’da Rostov kentine yakın bölgede düşen yolcu uçağıyla ilgili Rusya'ya taziyelerini iletti. Elçiliğin web sitesinde yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Dubai merkezli bir havayolu şirketine ait yolcu uçağının Rusya Federasyonu'nun Rostov-na-Donu şehrine inerken düştüğü üzüntüyle öğrenilmiştir. İntikal eden ilk bilgilerden, hayatını kaybedenler arasında vatandaşımız bulunmadığı, yaşamını yitiren 62 kişinin çoğunun Rusya Federasyonu uyruklu olduğu anlaşılmaktadır. Başta Rus halkı olmak üzere kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×