TEM'de korkutan kaza!

TEM yolunun İzmit Bekirdağ Rampası'nda, TIR'ın çarptığı LPG yüklü tankerde yangın meydana geldi. Kaza sonucu ölen veya yaralanan olmazken yangına müdahale etmesi için olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. TEM kaza nedeniyle trafiğe iki yönlüde kapatıldı.

TEM'de korkutan kaza!
10 Haziran 2015 Çarşamba 15:33

Kaza, saat 12.45 civarında TEM'in İzmit kesimindeki Bekirdere Rampası'nda, İstanbul yönünde yaşandı. Yusuf Kafkas yönetimindeki, cam kavanoz yüklü TIR, önündeki Fatih Adıgüzel LPG yüklü tankere çarptı. Çarpışmanın ardından tankerde önce yakıt sızıntısı meydana geldi ve ardından da yangın çıktı. Yaralanmayan sürücüler canlarını kurtarmak için uzaklaşırken, alevler bir anda yükseldi. 

TEM'de yaşanan kazada trafik her iki yönde de kapanırken, ibbar üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediye itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Ekipler köpük sıkarak alevlere müdahale ederken, polisler de her 2 yönde kaza yerine 150 metre ileriden güvenlik şeridi çekti. Uzun araç kuyrukları oluşurken, alevlerin söndürülmesinin ardından araçların çekileceği bildirildi.


ANKARA YÖNÜ ULAŞIMA AÇILDI

TEM Otoyolu'nun Bekirdere rampasında bir TIR'ın çarpması sonucu LPG yüklü tankerin alev almasıyla 13.00'ten bu yana ulaşıma kapanan Ankara istikameti, saat 13.40 itibariyle ulaşıma açıldı.


YOL 1,5 SAAT SONRA AÇILDI

TEM Otoyolu'nun İzmit Bekirdere rampasında cam kavanoz yüklü TIR'ın 5 ton LPG yüklü tankerle çarpışması sonucu meydana gelen kazada tankerin alev almasıyla başlayan patlama tehlikesi yaklaşık 1,5 saat sonra ortadan kalktı. Saat 12.30'dan itibaren TEM Otoyolu da saat 13.45'den itibaren kontrollü olarak ulaşıma açıldı. 

İtfaiye ekipleri, içinde 5 ton sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) bulunan ve dolu olan tankerin sızıntı nedeniyle yanmaya başlamasının ardından sürekli köpük ve su sıktı. Alevin aracın ve tankın tamamını sarmasını engelleyen ekipler, LPG firması uzmanlarının olay yerine gelmesi ve vanaları emniyete almalarının ardından sürekli soğutma çalışması yaptı. Bu arada bölgede 150 metre mesafeye kadar kimse yaklaştırılmadı. Kaza yerinin yakınında bulunan birçok vatandaş da patlama tehlikesine karşı evini terketti.

İtfaiye ekipleri sızıntıdan kaynaklanan alevlenmeyi saat 15.30 sıralarında tamamen durdurdu. Saat 15.45'de ise TEM'in Ankara istikameti kontrollü olarak ulaşıma açıldı. Saat 14.05'te de cam kavanoz yüklü tır buradan hemen çekilemediğinden sadece iki şerit olarak ulaşıma açılabildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×