Talas Belediyesi'nde devir teslim

Kayseri Talas ilçesinde, AK Parti’den belediye başkanı seçilen Dr. Mustafa Palancıoğlu, mazbatasını alarak görevine başladı.

Talas Belediyesi'nde devir teslim
04 Nisan 2014 Cuma 20:13

Kayseri Talas ilçesinde, AK Parti’den belediye başkanı seçilen Dr. Mustafa Palancıoğlu, mazbatasını alarak görevine başladı.

Adliye binasında Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile birlikte mazbatasını alan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, belediyede düzenlenen devir teslim töreninde görevi, eski Başkan Rifat Yıldırım'dan devraldı.

Törene; AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Milletvekili İsmail Tamer, İlçe Başkanı Ragıp Dost, İlçe Kadın Kolları Başkanı Suna Çakır ve çok sayıda partili katıldı. Makamda gerçekleşen törende Başkan Rifat Yıldırım, görevlerin geçici olduğunu belirterek, "Aslolan hizmettir. Bizde asla bir küsmek ve kırılmak söz konusu değildir. Borçlu bir belediyeden kasasında 3,5 milyon TL'si olan bir belediye bırakıyoruz. Gök kubbede hoş bir seda bırakıyoruz. Bundan sonra yeni Türkiye'de Talas ve Kayseri çok daha farklı olacak." dedi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da 5 yıllık sürenin çok çabuk geçeceğine inandığını belirterek, "Bizler de bu makamı devrettiğimizde güzel bir şekilde anılmayı istiyoruz. Kocasinan'da Bekir Başkan'ın 20, Talas'ta Rifat Başkan'ın 10 yıl yıpranmadan hizmet etmesi güzel şey. İnşallah Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip eder. Amacımız, halis niyetle ekibimizle, Büyükşehir Belediyemiz ve milletvekillerimizin desteğini alıp büyük hizmetler etmek. Kalkınma Ajansı'ndaki ve yurt dışı tecrübelerimizle güzel hizmetler yapacağız. Talas'ta belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçemizi farklı alanlarda öne çıkaracak çalışmalar yapacağız. Rifat Bey'e ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise Talas'ın, geçmişte küçük bir ilçeyken 10 yılda 120 bin nüfusa ulaşmasının çok önemli olduğunu anlatarak, "Bu gelişmede emeği olan Rifat Bey'e teşekkür ediyoruz. Tarihi dokuyu harekete geçirdi, Ali Dağı'nı dünyaya tanıttı, Talas'a çok büyük katkı sağladı. Umuyorum, bu çıta daha da yukarı taşınacaktır." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından, eski Başkan Rifat Yıldırım, yeni Başkan Mustafa Palancıoğlu ile sarıldıktan sonra birbirlerine çiçek hediye etti. Başkan Yıldırım'ı kapıya kadar uğurlayan Başkan Palancıoğlu, edilen dualarla görevine başladı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×