Taksim demokrasi nöbetine devam ediyor

Taksim'deki "demokrasi nöbeti"ne 10 ilçenin belediye başkanı da katıldı

Taksim demokrasi nöbetine devam ediyor
28 Temmuz 2016 Perşembe 01:15

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatandaşlar, Taksim Meydanı'nda "demokrasi nöbeti" tutmayı sürdürüyor.

Meydanı akşam saatlerinden itibaren dolduran vatandaşlar, darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce kurulan platformdan, vatandaşlara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce okuduğu şiirler dinletildi. Ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyen vatandaşlar, "Türkiyem" ve "Ortağız Bir Namusa" şarkılarına eşlik ederek, "demokrasi nöbeti"ni sürdürdü.

Meydanda toplanan kalabalık, "Darbelere karşı direneceğiz", "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Recep Tayyip Erdoğan", "En büyük asker, bizim asker", "İdam isteriz", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve ''Darbeye hayır" şeklinde sloganlar attı, çeşitli pankartlar taşıdı.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Taksim'deki "demokrasi nöneti"ne katılarak halka hitap etti.

Türkiye'de yaşayan yabancı uyruklu bazı kişiler de hem kendi ülkelerinin bayrakları hem de Türk bayraklarıyla alanda yer aldı.

Vatandaşlara, bazı kurum ve kuruluşlarca yiyecek ikramı yapıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×