SP Lsydus Kamalak: Bizim ne hasedimiz ne de kasedimiz var

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, mevcut iktidarın hem içeride hem dışarıda bataklığa saplandığını söyledi.

SP Lsydus Kamalak: Bizim ne hasedimiz ne de kasedimiz var
10 Mart 2014 Pazartesi 00:18

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, mevcut iktidarın hem içeride hem dışarıda bataklığa saplandığını söyledi. Hatay'da partililerle bir araya gelen Kamalak, "Ne haset ne de kasetimiz var. Alnımız aktır" dedi.

Türkiye'nin bugün her yönden kısır kavgaların ve içi boş polemiklerin seviyesiz tartışmaların esiri edildiğini dile getiren Kamalak "Türkiye'nin tutarlı bir siyasete ihtiyacı var. Bu siyasetin adresi hiç şüphesiz ki Saadet Partisidir. Saadet Partisi kadim gelenekleriyle kerim geleceğe yürüyen inançlı kadroların partidir. Saadet Partisi mevkiinin, makamın, şan ve şöhretin değil hakkın ve hakikatin temsilcisi olan bir partidir" ifadelerini kullandı.

"BELEDİYECİLİK MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN İŞİDİR"

Kendilerinin alınlarının ak olduğununanlatan Kamalak şöyle konuştu "Bizim ne hasetimiz var ne de kasetimiz var elhamdülillah. Alnımız ak yüzümüz paktır. Tertemiz bir partiyiz. Bu yüzden kimse bizi bu ülkenin insanlarına kumpas kurmakla, tuzak kurmakla suçlayamaz. Her seçim önemlidir. Ancak bu seçim çok daha çok önemlidir. Bu seçim tarihi bir seçimdir. Asıl yarış şimdi başlıyor. Belediyecilik Milli Görüşün işidir".

"İKTİDAR HEM İÇERİDE HEM DIŞARI DA BATAKLIĞA SAPLANMIŞTIR"

Gerçekleştirilecek seçimlerin büyük bir önem arzettiğini kaydeden Kamalak "Sadece bu seçimde belediye başkanlarını seçmeyeceksiniz. Verdiğiniz her bir oyla Türkiye'nin yönünü belirleyeceksiniz. Bir bütün olarak Türkiye'nin geleceğine karar vereceksiniz. Soru şudur; Türkiye İslam ülkelerine öncümü olmalı yoksa Batıya uşak mı kalmalıdır? İşte 30 Mart'ta bu soruya cevap vereceksiniz. Diğer soru Türkiye İslam Birliğini mi kurmalı yoksa Avrupa Birliği'nin kapısında bir uşak gibi hazır olda mı durmalı? Mevcut iktidar hem içeride hemde dışarıda bir bataklığa saplanmıştır. Mevcut iktidar ülkeyi tam bir çıkmaza sürüklemiştir. Ülkemizde sosyal barış bozulmuştur. Şimdi avazları çıktığı kadar yeni bir istiklal mücadelesinden kurtuluş savaşından bahsediyorlar. Biz size soruyoruz "Kime karşı mücadele, kiminle savaş? Düşmanımız kim? Kiminle savaşacağız? 55 yıldır bu aziz milleti hazırolda beklettiğiniz kapısında uşak gibi dikili tuttuğunuz girmek için yalvardığınız Avrupa Birliği ile mi savaştıracaksınız? Buna gücünüz yetmez. Yoksa şehitlerin torunlarını birbirine mi kırdıracaksınız?" şeklinde konuştu.

"HER TARAFTA KAN VE GÖZYAŞI VAR"

Hükümetin dış politikasını "facia" olarak değerlendiren Kamalak "Sayın Başbakan'ın kanallarının methiyeler yazdığına gerçekten İslam ülkeleri tarihte hiç olmadığı kadar perperişandır bugün. Her tarafta gözyaşı her tarafta kan. Unutmayın sahipsiz ülkenin batması haktır. Siz sahip olursanız bu vatan batmayacaktır. Saadet Partisi iktidara gelmeden yolsuzluğun usulsüzlüğün rüşvetin yalanın talanın kavganın zulmün önlenmesi mümkün değildir. Çünkü bu düzen, sistem, tezgah bozuktur. Biz bu tezgahta taşeron olmak değil yepyeni adil bir düzen kurmaya geliyoruz inşallah" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Saadet Partisi'nden 30 Mart seçimlerinde aday olanlarla toplu fotoğraf çektirildi.
CİHAN

SP Lsydus Kamalak: Bizim ne hasedimiz ne de kasedimiz var


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×