Skandal! Elazığ'da İki Hemşire Hastanede Kör Oldu

Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde dinlenmeleri için ultraviyole ışınla sterilizasyon odasına gönderilen iki stajyer hemşire, ışının etkisiyle kör oldu.

Skandal! Elazığ'da İki Hemşire Hastanede Kör Oldu
19 Mart 2015 Perşembe 18:12

Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde us almaz bir hadise yaşandı. İddiaya kıyasla stajyer hemşirelere gece dinlenmeleri için Ultraviyole Işınla Sterilizasyon Odası'na yönlendirildi. Hemşireler, 'ultraviyole ışığı'nı gece lambası zannetti. Sabah gözlerinde görme kaybı ve kızarıkla kalkan hemşireler şoke oldu. Hemşire öğrencilerin okulları ve savcılık tahkikat başlattı.

SABAHA KADAR ULTRAVİYOLE IŞINA MARUZ KALDILAR

Fırat Sağlık Yüksek Okulu'nda okuyan iki hemşire, Fırat Üniversitesi Hastanesi Plastik Cerrahi Servisi'nde staj görüyordu. Geçtiğimiz günlerde nöbete kalan iki stajyer hemşire için serviste, dinlenmeleri için bir oda gösterildi. Tedavilerini yaptıktan sonra odalarına dinlenmeye çekilen iki hemşire, sabaha iri bir şok ve panikle uyandı. Gözlerini açtıklarında göremediklerini anlayan hemşirelerin imdadına meslektaşları yetişti.

BİRİ GÖRMÜYOR, BİRİ AZ GÖRÜYOR

Yapılan tetkiklerde hemşirelere dinlenmeleri için gönderilen odanın Ultraviyole Işınla Sterilazasyon işleminin gerçekleştiği bir yer bulunduğu anlaşıldı. Hemşirelerin gözlerinin ışının etkisiyle görme kaybı yaşadığı öğrenildi. Olay konusunda izahat oluşturan hemşirelerin arkadaşları, 'Bu tam bir skandal. Bu olayın duyurulmasını istiyoruz. Bir hemşirenin gözleri yüzde yüz görmüyor. Diğer hemşire arkadaşımız ise fazla fazla az görüyor. İnsan yaşamı bu kadar hesaplı olmamalı' dedi.

AİLELER ŞİKAYETÇİ OLDU

Stajyer hemşirelerin aileleri vakayı haber alır almaz Elazığ'a gelen aileleri, savcılığa şikayette bulundu. Savcılık tahkikat başlattı.

VAHİM BİR OLAY

Konuyla ilgili ismini izahatk istemeyen bir sivil cemiyet örgütü temsilcisi, 'Ne yazık ki vahim bir hadise yaşandı. Hemşire arkadaşlarımız serviste tedavi ediliyorlar' diye konuştu. (Kaynak: Milliyet)

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×