Sivaslı esnaflar hasılatlarını Soma’ya bağışladı

Soma’da meydana gelen maden faciası nedeniyle Sivas’ta bazı esnaflar hasılatlarını şehit madencilerin ailelerine bağışladı. Sivas’ta lokantacılık yapan bir esnaf, bugünkü hasılatını Soma’daki maden faciasında şehit olan madencilerin...

Sivaslı esnaflar hasılatlarını Soma’ya bağışladı
19 Mayıs 2014 Pazartesi 17:28

Soma’da meydana gelen maden faciası nedeniyle Sivas’ta bazı esnaflar hasılatlarını şehit madencilerin ailelerine bağışladı.

Sivas’ta lokantacılık yapan bir esnaf, bugünkü hasılatını Soma’daki maden faciasında şehit olan madencilerin aileleri için ayırdı. Lokantacı Yusuf Gülle, Soma’daki 301 madenciye mezar olan kazaya duyarsız kalmadı. Madencilerin ailelerine bağışlamak üzere bugünkü hasılatını bağışlama kararı alan 12 yıllık lokantacı, çorbada kendilerinin de bir tuzunun bulunmasını istediklerini, akşama kadar topladıkları hasılatı Soma’ya göndereceklerini söyledi. Duyarlılığını bir insanlık görevi olarak niteleyen 37 yaşındaki Gülle, "Onların yerinde biz de olabilirdik, böyle bir şey düşünüp karar verdik." dedi.

Müşteriler de esnaf tarafından böyle bir şeyin yapılmasını takdirle karşıladıklarını ifade ederek, Soma’da acıya ortak olduğu için esnaflara teşekkür etti. Devletin gerekli önlemleri almasını isteyen vatandaşlar, böyle bir acının bir daha yaşanmamasını diledi.

Bu arada Sivaslı bir kıraathane sahibi de bir günlük hasılatını Soma’daki madencilerin ailelerine bağışladı. En yoğun olduğu pazar gününün hasılatını Soma’ya bağışlayan Hasan Başaran, vefat eden işçilere Allah’tan rahmet, ailelerine ise sabır diledi. CİHAN

Sivaslı esnaflar hasılatlarını Soma’ya bağışladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×