Sarıgül: 9 Mart’ta su ile ilgili projelerimizi açıklayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayıı Mustafa Sarıgül, 9 Mart’ta İstanbul ile ilgili projelerini açıklayacaklarını söyledi.

Sarıgül: 9 Mart’ta su ile ilgili projelerimizi açıklayacağız
28 Şubat 2014 Cuma 15:43

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayıı Mustafa Sarıgül, 9 Mart’ta İstanbul ile ilgili projelerini açıklayacaklarını söyledi. Sarıgül, “Su kaynaklarımızı nasıl koruyacağımızı, su kaynaklarımızı nasıl destekleyeceğimizi ayın 9’unda açıklayacağız.” dedi.

Mustafa Sarıgül, Gülhane’deki Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyaret öncesi çay bahçesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Sarıgül, İstanbul’un su sorunu ve siluetiyle ilgili konuştu. Sarıgül, “İstanbul bir kültür ve sanat kendi. İstanbul’un sanatını yeteri kadar koruyabildik mi? Sayın Başbakan sağ olsun İstanbul’un siluetinin bozulmadığını söylüyor. Ben de sayın başbakana diyorum ki İstanbul’un siluetini Berlin belediye başkanımı yoksa Londra belediye başkanı mı bozdu?” ifadelerini kullandı.

9 Mart’ta projelerini açıklayacaklarını belirten Sarıgül, “Özellikle su kaynaklarımızı nasıl koruyacağımızı, su kaynaklarımızı nasıl destekleyeceğimizi ayın 9’unda açıklayacağız. Özellikle su en önemli konumuzdur. 1994 yılından beri AK Parti yönetiyor. Acaba kaç tane baraj yaptılar.” şeklinde konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×