Şahin: Gazeteci yaz-kış demeden halkı aydınlatıyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Şahin: Gazeteci yaz-kış demeden halkı aydınlatıyor
09 Ocak 2014 Perşembe 19:03

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Gazetecilerin yaz-kış demeden çalıştığına dikkat çeken Şahin, basın ahlak kurallarına uygun yapılan yayınların, gerçeklerin gün yüzüne çıkarılması, açık ve şeffaf toplum kültürünün gelişmesine katkı sağladığını söyledi.

    Basının başlıca görevinin, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak olayları tarafsız şekilde halka aktarmak olduğunu belirten Şahin, doğru ve zamanında bilgi almanın da vatandaşların en temel hakkı olduğunu kaydetti. Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Basın ahlak kurallarına uygun yapılan yayınlar, gerçeklerin gün yüzüne çıkarılması, açık ve şeffaf toplum kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bu nedenle yazılı ve görsel basın yayın organları toplumun sesi, gözü ve kulağı durumundadır. Ulusal ve yerel medyamızın Alanya’mızın üstlenmiş olduğu misyona katkı sağlayacak ölçüde, gece gündüz, yaz kış demeden çalıştığını memnuniyetle görmekteyiz. Vatandaşlarımızın bölgemizde, ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri zamanında ve objektif bir şekilde haberdar olmasını sağlayan, her türlü zor şarta rağmen bile görev bilincini kaybetmeyen fedakar basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk dilerim.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×