Sağlıkçılardan bantlı eylem

İzmir’de Ege Üniversitesi Hastanesi'nde biraraya gelen Türk Sağlık Sen İzmir Üniversiteler Şubesi üyeleri, çalışma şartlarındaki düzensizlik ve ağır iş yükünü, ağızlarını bantlayarak protesto etti.

Sağlıkçılardan bantlı eylem
16 Aralık 2013 Pazartesi 16:53

İzmir’de Ege Üniversitesi Hastanesi'nde biraraya gelen Türk Sağlık Sen İzmir Üniversiteler Şubesi üyeleri, çalışma şartlarındaki düzensizlik ve ağır iş yükünü, ağızlarını bantlayarak protesto etti. Poliklinikler önünde toplanan sağlık çalışanları, yanlarında getirdikleri siyah bantla ağızlarını kapattı. Haksız uygulamaları protesto eden grup, karar ve uygulamalarda kendi fikirlerine de başvurulmasını istedi.

Türk Sağlık Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin, basın açıklamasında şunları kaydetti: “Her türlü fedakârlıkta bulunan ama ne yazık ki kıymetleri hiçbir zaman bilinmeyen hemşirelerimiz, 'Artık yeter, dayanacak gücümüz kalmadı.' diyor. Türkiye’de görev yapan 124 bin hemşire arkadaşımız, bir yandan tüm sıkıntılara rağmen mesleklerini en iyi şekilde yaparken özverili çalışmalarına rağmen onlar için çile haline gelen sorunlar yumağıyla da neredeyse başbaşa bırakılmışlardır. Meslek hayatlarının neredeyse 3,5 yılını nöbet tutarak geçiren hemşire arkadaşlarımızın yüzde 89’u, bugün iş yükünün fazla olduğunu ifade etmektedir. Fazla mesailerinin karşılığını alamayan, komik nöbet ücretlerine mahkum edilen, can güvenlikleri olmayan, mobbing, baskı ve ayrımcılık gibi uygulamalarla çalışma hayatı adeta zehir olan, meslekleri üzerine kendilerinden başka herkesin söz hakkı olan hemşire arkadaşlarımız, artık adalet istiyor.”

Grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı. CİHAN

Sağlıkçılardan bantlı eylem


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×