Özhaseki: Kitabın lezzetini alan zaten onu bırakmaz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, gençleri okumaya davet etti ve kendilerini yetiştirmelerini istedi.

Özhaseki: Kitabın lezzetini alan zaten onu bırakmaz
20 Aralık 2013 Cuma 14:13

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, gençleri okumaya davet etti ve kendilerini yetiştirmelerini istedi. Okuyanla okumayanın bir olmadığı vurgulayan Başkan Özhaseki, "Kitabın lezzetini alan zaten onu bırakamaz." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, MÜSİAD ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Yazarlar Okullarıyla Buluşuyor" adlı etkinliğe katıldı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde yapılan etkinliğe Başkan Özhaseki'nin yanı sıra Vali Yardımcısı Davut Haner, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, programın konuğu Eğitimci-Yazar Halit Ertuğrul, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Yaptığı konuşmaya Kayseri'nin güzelliklerinden bahsederek başlayan Başkan Mehmet Özhaseki, bu güzelliklerin belge haline dönüşmesi gereğini vurguladı. Başkan Özhaseki, "Kayseri'de onlarca güzellik var. Ne yazıkki geriye doğru baktığımız zaman tüm güzellikleri tespit ettiğimiz kitap sayısı çok az. İşimiz olmadığı halde Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak yüze yakın kitap bastırdık. Yakında yayınlatacağımız kitaplarla birlikte bu sayı 150'ye ulaşacak. Bizler ne yazıkki yazmayan bir milletiz. Aslında Kayseri'nin güzelliklerine ilişkin binlerce kitap olması lazım" dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak insanları okumaya teşvik ettiklerini belirten ve Ray-Kitap projesi hakkında da bilgi veren Başkan Özhaseki, "İnsanlar kitapları evlerine götürüyorlar ve biz de yenilerini koyuyoruz. Tamam kitapları götürün; ama evinizde onları hapsetmeyin. Kitabın lezzetini alan zaten onu bırakamaz. Kitap okuyanla okumayan arasında dağlar kadar fark olur. Hayırserlerimiziden Nuh Mehmet Baldöktü demişti ki, 'Adamı üstü başı ile karşılarlar, aklıyla uğurlarlar.' Gençler, sizler okumaya bakın. Kendinizi yetiştirin. Bugünleri iyi değerlendirin ki, ömrünüz ne kadarsa kalan bölümünde rahat edin" diye konuştu.

Başkan Özhaseki, konuşmasının ardından Yazar Halit Ertuğrul'a günün anısına plaket takdim etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×