Öğrenciler, Başkan Özhaseki’ye teşekkür etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kredi ve Yurtlar Kurumu Melikgazi Kız Yurdu'nda kalan öğrencilerle Erciyes'te buluştu.

Öğrenciler, Başkan Özhaseki’ye teşekkür etti
12 Ocak 2014 Pazar 19:18

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kredi ve Yurtlar Kurumu Melikgazi Kız Yurdu'nda kalan öğrencilerle Erciyes'te buluştu. Daha sonra masaları gezerek öğrencilerle sohbet eden Başkan Özhaseki, herhangi bir isteklerinin olup olmadığını sordu ve karşılaştıkları sorunlardan kendilerini haberdar etmelerini istedi. Öğrenciler de hiçbir sıkıntılarının olamadığını söyleyerek yurtlarının önünden üniversiteye düzenlenen otobüs seferlerinden dolayı Başkan Özhaseki'ye teşekkür etti.

    Şehrin sosyal-kültürel ve sportif anlamda daha iyi noktalara gelmesi için büyük yatırımlar yaptıklarını ifade eden Başkan Özhaseki, Türkiye'nin gerçek anlamdaki tek kayak merkezini hizmete sunduklarını ifade ederek "Yazın Harikalar Diyarı, kışın Erciyes, şehrimizin iki önemli sosyal-kültürel ve sportif mekanı oldu. Burada insanlarımız çok hoş vakit geçiriyorlar. Erciyes, ülkemizin uluslararası standartlara sahip en önemli kış sporları merkezi haline geldi. Burada profesyonel sporcuların yanı sıra sizin gibi gezmek eğlenmek isteyenler için de çok güzel mekanlar, tesisler yaptık. Sizlerle burada bir araya gelmekten dolayı mutluyum." diye konuştu.

    Başkan Özhaseki, şubat ayı içerisinde raylı sistem üniversite hattının hizmete gireceğini belirterek bunun da öğrenciler için ulaşım kolaylığı sağlayacağını belirtti.

    Yurt Müdiresi İnci Çankaya ise her ay şehrin değişik bir noktasına gezi programı düzenlediklerini ve bu konuda Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerine her zaman destek olduğunu kaydetti. Çankaya, "Daha önce de Harikalar Diyarı'na, Kent ve Mimar Sinan Müzesi'ne geziler düzenlemiştik. Bu tür geziler özellikle şehre dışarıdan gelen öğrenciler için büyük önem taşıyor. Şehri tanıyorlar, değerlerinden haberdar oluyorlar. Bugün de Erciyes'teyiz ve Başkanımız bize katılarak bizleri çok mutlu etti. Gösterdiği yakınlık ve sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederiz." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×