Ocaklı Ortaokulu’ndan 'Bir kitap bir gülücük'

Hlatay’ın Dörtyol İlçesi Ocaklı Ortaokulu bir hafta içerisinde iki önemli etkinliğe imza attı.

Ocaklı Ortaokulu’ndan 'Bir kitap bir gülücük'
29 Aralık 2013 Pazar 13:43

Hlatay’ın Dörtyol İlçesi Ocaklı Ortaokulu bir hafta içerisinde iki önemli etkinliğe imza attı.

İlk olarak 'Değerler Eğitimi' kapsamında kendi okullarındaki ihtiyaç sahibi aileleri sınıf öğretmenleri aracılığı ile tespit eden okul idaresi durumu, iyi olan ailelere gönüllük esasına dayalı oralar kampanya hakkında bilgi verdi. Duyarlılık gösteren çok sayıda aile gıda kolileri yaparak okul idaresine teslim etti. Hem ihtiyaç sahibi aileler, hem de yardım yapan veliler mutlu oldu.

İkinci önemli kampanya ise Ocaklı Ortaokulu'nun kendisine kardeş okul seçtiği Mardin Yeşilli 19 Mayıs İlkokulu'na yönelik düzenlendi. Okulun bir grup öğrencisi ellerinde ilköğretim okulu dönemlerinden kalma kitaplar olduğunu ve bu kitapları kardeş okul öğrencilerine göndermek istediklerini öğretmenlerine ilettiler. Bunun üzerine okul idaresi bu kampanyayı okul geneline yayarak tüm öğrencilerden yüzlerce adet kitap topladı ve Mardin Yeşilli 19 Mayıs İlkokulu öğrencilerini sevindirdi.

Düzenlenen kampanyalarla ilgili açıklama yapan Ocaklı Ortaokulu Müdürü Celal Dağlı, “Okulumuz öğretmen, öğrencileri ve velileri ile beraber 'Değerler Eğitimi' kapsamında ihtiyaç sahibi veliler tespit edilerek öğrencilerimizin getirmiş olduğu kuru baklagil ve benzeri yiyecekler poşetlenerek velilerin kendilerine ulaştırılarak dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Bu yardımseverlik örneğinde yardım eden - edilen velilerimiz çok memnun olmuş, okulumuz öğrenci ve öğretmenleri yardımseverlik örneğini en güzel şekilde sergilemiştir. Okulumuz öğrenci ve öğretmenleri ayrıca kardeş okul seçtiği Mardin Yeşilli 19 Mayıs İlkokulu'na 'Bir kitap bir gülücük' adıyla kitap kampanyası düzenleyerek yardımda bulunmuştur. Öğrencilerimizden işlerine yaramayan ya da fazla olan kitaplarını getirmeleri sağlanarak kardeş okula gönderildi. Kampanyaya katılan öğrenciler kardeş okuldaki arkadaşlarının eğitimine destek oldukları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Bu tür kampanyaların okullar arasındaki kaynaşmayı sağlarken, öğrencilerin yardımlaşma duygularını geliştirdiğini söyleyebiliriz.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×