Melikşah Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu

Kayseri’de 5 yıl önce kurulan ve kısa sürede Türkiye’de ve dünyada adından söz ettirmeyi başaran Melikşah Üniversitesi lisans ve yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayan 462 öğrencisinin ilk mezuniyet coşkusunu yaşadı. Fen Edebiyat...

Melikşah Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu
17 Haziran 2014 Salı 18:48

Kayseri’de 5 yıl önce kurulan ve kısa sürede Türkiye’de ve dünyada adından söz ettirmeyi başaran Melikşah Üniversitesi lisans ve yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayan 462 öğrencisinin ilk mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Fen Edebiyat Fakültesi önü etkinlik alanında gerçekleştirilen ve tam bir şölen havasında geçen mezuniyet törenine Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Boydak, Mütevelli Heyeti Üyeleri, Rektör Prof. Dr. Mahmut D. Mat, üniversitenin kurucu rektörü Prof. Dr. Reşit Özkanca, Üniversite Genel Sekreteri Veli Demirci, öğrenciler ve aileleri katıldı. Paşhan Yılmazel’in sunuculuğunu yaptığı törende öğrenciler aileleri ve arkadaşlarıyla bol bol fotoğraf çektirerek bu güzel anları ölümsüzleştirdiler.

"5 yıl önce kurduğumuz Melikşah Üniversitesi’nden sizleri mezun etmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz" diyen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Boydak, “Hayatta sizleri bekleyen birçok fırsatlar olumluluklar varken birçok olumsuzluklarda olabilir her şeye rağmen bizim geleceğe umutla bakmamız lazım. Ben diyorum ki başarı için dört temel kriteri unutmayalım. Yapacağımız işteki inancı, ümidi, azmi ve kararlılığı unutmayalım” şeklinde konuştu. Emanetlerinize buradaki hocalarımız, ekibimiz ve bizler elimizden geldiğince, en iyi şekilde bakmaya gayret ettik diyen Boydak, güvenlerinden dolayı ailelere teşekkür etti.

Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Mahmut D. Mat, "Bugün, Melikşah üniversitesi için tarihi bir gün üniversitemiz bugün ilk mezunlarını veriyor. Ben öncelikle üniversitemizin ilk mezunu olma ayrıcalığını taşıyacak olan 2014 mezunlarımızı tüm kalbimle tebrik ediyorum. Sizden devamlı kendinizi yetiştirmenizi, çok çalışmanızı, çalıştığınız, bulunduğunuz her yerde; yaptığınız işe tutku ile bağlanmanızı ve devamlı sizden istenenin, sizden beklenenin çok daha fazlasını gerçekleştirmenizi temenni ediyorum. Her zaman kendinize, ailenize, bulunduğunuz mahalleye, bulunduğunuz şehre, ülkenize faydalı bir insan olmaya yani hayırlı bir insan olmak için gayret göstermenizi arzu ediyoruz. Üniversite öğrenimiz boyunca elde ettiğiniz; öğrenmeyi öğrenme, çok çalışma ve dayanışma yetenekleriniz sayesinde karşılaşacağınız her türlü problemin kolaylıkla üstesinden geleceğinize inancımız tamdır. Elimizdeki bu değerli anahtarla her türlü kapıyı açacağınız ve her alanda başarılı olacağınıza inanıyorum.” dedi.

Öğrencilere devamlı büyük hayaller kurmalarını ve hayallerini gerçekleştirmek için çok çalışmalarını tavsiye eden Prof. Dr. Mat, “Bizler de her zaman sizlerin yanında olacağız.” ifadelerini kullandı.

Okulunu birincilikle tamamlayan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Zeki Şahbaz mezun olan tüm arkadaşları adına yaptığı konuşmasında: "Melikşah Üniversitesi mezunlarıyla, öğrenimlerini devam ettiren öğrencileriyle, akademik ve idari personeliyle büyük bir ailedir. Melikşah Üniversitesi mezunu olmanın getirdiği toplumsal duyarlılık bir ömür boyu omzumuzda olacaktır fakat özellikle vurgulamak isterim ki, üzerimizde taşıyacağımız bu sorumluluk bizler için bir yük değil aksine bizler için bir rehber geleceğin Türkiye’sine yön veren ve toplumsal hedeflerimizi hatırlatan birer onur nişanı olacaktır. Üniversite denilince akla öncelikle akademik bilgi, akılcılık, eleştirel ve özgür düşünce ortamı gelir böyle bir ortamda biz siz değerli hocalarımızdan yalnızca akademik disiplini, sorgulamayı, eleştirel düşünceyi öğrenmedik, biz hoşgörüyü, özgürlüğü, demokrasiyi ve ezber bozma pratiğini de sizlerden öğrendik. Bu vesileyle geleceğin nesillerinin inşasında başrol oynayan siz değerli öğretim üyelerine Melikşah Üniversitesi mezunları adına bir kez daha teşekkür ederim." dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra sahneye çıkarak diplomalarını alan ilk mezunlar havai fişek gösterileri eşliğinde keplerini havaya atarak unutulmaz görüntüler oluşturdu.

Öğrenciler şölene Gökhan Türkmen konseriyle devam etti.

CİHAN

Melikşah Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×