Mardin Gazeteciler Derneği'nden Vali Cengiz'e ziyaret

Mardin Gazeteciler Derneği ve yönetim kurulu üyeleri Mardin Valisi Ahmet Cengiz'i ziyaret etti.

Mardin Gazeteciler Derneği'nden Vali Cengiz'e ziyaret
07 Ocak 2014 Salı 16:03

Mardin Gazeteciler Derneği ve yönetim kurulu üyeleri Mardin Valisi Ahmet Cengiz'i ziyaret etti.

Ziyarete Mardin Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelik ile birlikte dernek üyeleri katıldı. Kurulan yeni dernek hakkında Mardin Valisi Ahmet Cengiz’e bilgi veren Mardin Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Çelik, kuruluşlarının amacının Mardin’de görev yapan gazetecileri tek çatı altında toplamak olduğunu belirterek, gazetecilerin zor şartlar altında çalıştığını, temel hakların konusunda güç birliği yaparak,sorunların aşılmasını kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Mardin Valisi Ahmet Cengiz ise Mardinli gazetecilerin bir araya gelip dernek kurmalarına çok sevindiğini söyledi. Gazetecilerin toplumun gözü ve kulağı olduğunu belirten Vali Cengiz, "İlkeli davranış ve doğru haber gazetecinin vazgeçilmez prensibidir. Mardin hoşgörünün ve barışın kentidir. Herkesin birbirinin düşüncesine saygı gösterdiği hukukun egemen olduğu halksızlığın hukuksuzluğun olmadığı adaletin hâkim olduğu bir il olması konusunda çalışması gerekir. Bize düşen görev devlet olarak vali olarak ben bunu yapmanın çabası içerisindeyim." dedi

"HÜMANİST BİR İNSANIM"

Sevgi toplumuna çok büyük önem verdiğini ifade eden Vali Cengiz, şöyle konuştu: "Sevgi toplumu olması konusunda öğretmenlerin ve daire müdürleri ile yaptığımız değerlendirmelerde sürekli vurgu yapıyoruz. Ben hümanist bir insan olduğumu düşünüyorum. Ben herkesi, hangi düşünceden olursa olsun kucaklamaya çalışıyorum. Düşüncesi ırkı dini inancı ne olursa olsun etnik yapısı ne olursa olsun ben herkese yakın görüyorum. Elimde devletin şemsiyesi var. İnancı ne olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun, memleketi ne olursa olsun, etnik yapısı ne olursa olsun ben herkesi kucaklamak zorundayım. Bu şemsiyenin altında toplamak zorundayım. Bu çabalarım toplum nezdinde karşılık bulması beni mutlu ediyor. Ben bütün köylere gidiyorum. Herkesle görüşüyorum. Bir ilçeye 20 defa gittiğim oluyor. Ben gittiğim yerlerde yaptığım faaliyetlerin fazla basında yer almasını, paylaşmamaya özen gösteriyorum. Belki medyaya haksızlık ediyorum. Ama ben hiçbir haberde ön planda olmak istemiyorum. Faaliyetlerimizin devletin ön plana çıkmasını istiyorum. Gidebildiğimiz kadar bu prensiplerimizi götüreceğiz."
CİHAN

Mardin Gazeteciler Derneği'nden Vali Cengiz'e ziyaret


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×