Lüks araçlarıyla eylem yaptılar

Lüks Taşımacılar Derneği (LÜDER) üyeleri ve çalışanları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı kararlarla mağdur olduklarını belirterek eylem yaptı. Dernek üyeleri, en az 5 yıl olarak çalışma...

Lüks araçlarıyla eylem yaptılar
08 Mayıs 2014 Perşembe 16:38

Lüks Taşımacılar Derneği (LÜDER) üyeleri ve çalışanları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı kararlarla mağdur olduklarını belirterek eylem yaptı. Dernek üyeleri, en az 5 yıl olarak çalışma şartı konulan araçlara, yeni alınan kararla 1 yıl süre verildiği için mağdur olduklarını söyledi.

Lüks araçlarıyla taşımacılık yapan araç sahipleri UKOME'nin alldığı kararlar nedeniyle zor duruma düştüklerini ve mağdur olduklarını belirterek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni protesto etti. Dernek üyesi bir gurup Ümraniye Necip Fazıl Bulvarı'nda bir araya geldi. Dernek adına basın açıklaması yapan LÜDER Genel Sekreteri Gültekin Börekçi, "Her biri 80 bin ve 160 bin lira civarında olan ve en az 25 adet olarak şart koşulan lüks araçlar ile taşımacılık sektörüne, Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve devletimize güvenerek girdik. Aldığımız bu lüks araçların toplam değeri üzerinden bankalardan kredi kullandık. En az 5 yıl olarak çalışma şartı konan araçlara, anlayamadığımız sebeplerden dolayı 1 yıl süre verildi. Mayıs ayı itibarı ile süremiz dolacak. Bizlere ve çalışanlarımıza devamlı baskı yapıldı. Ayrıca çalıştığımız saygın kuruluşlara bizleri çalıştırmamak üzere yıldırma politikası uygulandı. İşletmenin çalışma şartları devamlı değişti, şu anda mağdur olarak araçlarımızı parklara çekmiş bulunuyoruz." diye konuştu.

İstanbul’un ulaşım mafyasının eline geçtiğini ileri süren Börekçi, şöyle devam etti: “Bu kesim tarafından belediyeye her türlü baskı uygulamakta olup, İstanbul halkına lüks araçlar ile kaliteli hizmet vermek ve ucuz taşımak isteyen bizleri, çalıştırmamak için yıldırma politikası uygulamaktadır. Mağduriyetimiz ve borç yükümüz ile birlikte aile faciaları da yakamıza yapışmıştır. Bizlere yasal olarak verilen ruhsatlar ile birlikte çalışma şartları ve haksız tek taraflı alınan UKOME kararları değişmediği takdirde, bütün araçları Boğaz köprüsüne veya İBB önüne çekip kontak kapatacağız."

Eylem basın açıklamasının ardından sona erdi. CİHAN

Lüks araçlarıyla eylem yaptılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×