Kırım Tatarlarından darbe girişimine tepki

Kırım Tatarlarının lideri Kırımoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup:

Kırım Tatarlarından darbe girişimine tepki
26 Temmuz 2016 Salı 15:14

Kırım Tatar halkının lideri, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektupta Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepkisini ortaya koydu.

Kırımoğlu, mektubunda 15 Temmuz’daki darbe girişiminin hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu belirterek, “Bu darbe girişimi karşısında kenetlenen Türkiye halkı ve yönetiminin, suçlulara gereken cezayı vermesi ve alınan tedbirlerle bir an önce her şeyin normale döneceğinden eminim.” ifadesini kullandı.

Türk milletinin darbe girişimine karşı devletini korumak için gösterdiği gayreti hayranlık ve gururla takip ettiklerini kaydeden Kırımoğlu, “15 Temmuz gecesi Türk halkının hür iradesine yapılan darbe girişimini üzüntü ve endişe; diğer taraftan da Türk milletinin kendi canları pahasına sokaklara çıkarak tanklara, tüfeklere karşı kendi özgürlükleri ve devletini korumak için gösterdikleri olağanüstü gayretlerini hayranlık ve gururla takip ettik.” ifadelerine yer verdi.

Kırım Tatar halkının dualarıyla her zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkıyla beraber olduğunu vurgulayan Kırımoğlu mektubunda şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanım, işgalin, vatansızlığın, özgürlüğün, demokrasinin, silahlar gölgesinde yaşamanın ne anlama geldiğini en iyi bilen Kırım Tatar halkının duaları ile her zaman sizinle ve Türk halkıyla beraber olduğunu bilmenizi isterim. Bu vesileyle, darbe girişimi karşısında canlarını feda eden şehitlerin başta aileleri ve yakınları olmak üzere, tüm Türk halkına en derin üzüntü ve taziyelerimi bildirir, yaralılara da Allah’tan acil şifalar dilerim. Allah Türkiye'mizi her daim korusun, yar ve yardımcısı olsun."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×