Kılıçaslan'ın matematik yarışmasında 2 bin öğrenci ter döktü

Kılıçaslan Eğitim Kurumları, Kayseri'de eğitim gören dördüncü sınıf öğrencilerini Türkçe- matematik deneme sınavında bir araya getirdi.

Kılıçaslan'ın matematik yarışmasında 2 bin öğrenci ter döktü
08 Mart 2014 Cumartesi 11:38

Kılıçaslan Eğitim Kurumları, Kayseri'de eğitim gören dördüncü sınıf öğrencilerini Türkçe- matematik deneme sınavında bir araya getirdi. Başarılı öğrencilere ortaokul eğitimi süresince eğitim bursu verilecek olan Türkçe-Matematik Yarışması'na öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Öğrenciler sınav salonlarında ter dökerken, velilerin de okulların bahçesinde heyecanlı anlar yaşadı. 2 binden fazla 4. sınıf öğrencinin katıldığı Türkçe Matematik sınavı; Akansu, İstikbal, Yelkenoğlu ve Aliye Boydak Kolejleri'nde gerçekleştirildi. Öğrenciler kendilerini deneme ve becerilerini ölçebilme imkânı bulurken aynı zamanda özel okulda ücretsiz okuyabilme fırsatını da değerlendirmeye çalıştı. Sınavda yöneltilen soruların cevap anahtarları ve çözüm videoları okullarının resmi internet sitelerinde sınav bitiminden itibaren duyurulurken, sıralama listesi ise ileri ki günlerde açıklanacak.

Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal, amaçlarının kaliteli eğitimi Kayseri ve Türkiye için daha da artırmak olduğunu söyledi. Eğitim kurumları bünyesinde yer alan çocuk akademilerine, ilk ve ortaokullara ve liselere ilginin her geçen gün arttığını ve öğrenci sayılarının 3200’e ulaştığını vurgulayan Köksal, okullarında uluslararası programların da uygulandığının altını çizdi. Yapılan il geneli deneme sınavlarıyla öğrencilerin özgüven kazanmalarına ve kendilerini geliştirmelerine katkı sağladıklarını belirten Köksal, aynı zamanda da Kayseri'deki her öğrenciye kurumlarının kapısını açtıklarını ifade etti.

Ali Köksal, "Eğitimde başarıyı ödüllendirmek kurumsal olarak önceliklerimiz arasındadır, sınavımıza katılan bütün öğrencilere ve ailelerine bizlere göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederim, bu gün sadece dördüncü sınıflardan 2 binden fazla öğrenci ağırlamış olmamız genel bir sınavda bu sayının en az 20 bin öğrenciye ulaşacağını gösterir.” şeklinde konuştu.
CİHAN

Kılıçaslan'ın matematik yarışmasında 2 bin öğrenci ter döktü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×