Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden bir günde üç ihale

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde kent merkezi ve ilçelerde yapılacak çeşitli yatırımlar için bir günde üç ayrı ihale yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin ilçelerde yapmış olduğu yatırım ve planlama toplantıları...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden bir günde üç ihale
17 Temmuz 2014 Perşembe 14:33

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde kent merkezi ve ilçelerde yapılacak çeşitli yatırımlar için bir günde üç ayrı ihale yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin ilçelerde yapmış olduğu yatırım ve planlama toplantıları ile belirlenen hizmetler için ihaleler birbiri ardına yapılmaya devam ediyor. Bu doğrultuda yapılan günün ilk ihalesinde, Develi, İncesu, Kocasinan, Sarıoğlan, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerine bağlı mahallelerin yolları ile ilgili çalışmalar ve asfaltlanması işi için teklifler alındı. Yaklaşık bedeli 1 milyon 621 bin TL olan ihaleye 7 firma katıldı. İhaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle: İlpet: 1 milyon 236 bin TL. Mustafa Eskici: 1 milyon 289 bin TL. Akyapı: 1 milyon 292 bin TL. İMS İletişim: 1 milyon 347 bin TL. Aslan Yol: 1 milyon 357 bin TL. Gema: 1 milyon 477 bin TL. Yerginler: 2 milyon 084 bin TL. İhale, komisyon tarafından tekliflerin incelenmesinden sonra sonuçlanacak.

Günün ikinci ihalesi ise Pınarbaşı, Sarız ve Tomarza ilçelerine bağlı mahallelerin yolları ve bu yolların asfaltlanması için yapıldı. Yaklaşık maliyeti 1 milyon 781 bin TL olan ihaleye yedi firma katıldı. İhaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu: Mustafa Eskici: 1 milyon 158 bin TL. İMS İletişim: 1 milyon 290 bin TL. Aydınak Nakliyat: 1 milyon 343 bin TL. İlpet: 1 milyon 364 bin TL. Akyapı İnşaat: 1 milyon 425 bin TL. Gema İnşaat: 1 milyon 607 bin TL. Yerginler Hafriyat: 2 milyon 135 bin TL. İhale komisyonunun yapacağı incelemenin ardından kazanan firma belirlenecek ve yolların yapımına başlanacak.

KAYSERİ MAHALLESİ'NE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Günün son ihalesi ise Kayseri Mahallesi ile ilgiliydi. Kayseri Mahallesi'nin bulunduğu Tavukçu Mahallesi kentsel tasarım alanı çevre düzenlemesi işi için yapılan ihaleye iki firma katıldı. Yaklaşık maliyeti 594 bin 602 TL olan ihaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu: Çağ Restorasyon: 483 bin 355 TL. İşsan İnşaat: 571 bin 517 TL. İhale, komisyon tarafından yapılan incelemenin ardından sonuçlanacak.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×