İzmir'de dev fuar kompleksi yükseliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gaziemir ilçesinde kurduğu, Türkiye’nin en büyük fuar kompleksinin inşaat çalışmalarında sıra uzay çatı imalatına geldi.

İzmir'de dev fuar kompleksi yükseliyor
17 Nisan 2014 Perşembe 11:03

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gaziemir ilçesinde kurduğu, Türkiye’nin en büyük fuar kompleksinin inşaat çalışmalarında sıra uzay çatı imalatına geldi. Türkiye’de ilk kez bir belediye tarafından öz kaynaklarla hayata geçirilen ve 400 milyon liraya mal olacak yeni fuar kompleksinin inşaatı, yedi blok halinde devam ediyor. Çalışmalarda A, C ve F bloklarda uzay çatı imalatı yapılıyor. Yine bütün bloklarda duvar ve seramik imalatları sürüyor. Fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunacak 12 katlı seyir kulesi tamamlandı, son rötuşlar yapılıyor.

Toplam 337 bin metrekarelik alanda kurulan yeni fuar kompleksi sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanlarıyla uluslararası standartlarda olacak. Katılımcılara farklı bir ortam sunacak seyir kulesi ve amfi tiyatro şeklinde hazırlanan meydan, fuarlar süresince ziyaretçilerin çekim merkezi haline gelecek. İlk etapta 240 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yedi tane sergi holü yapılıyor. Holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlandı ve birbirlerine geçişleri bulunuyor. Kültürpark'taki fuar holleri, yeni komplekste beş katına çıkarılıyor. Ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulması için 93 bin metrekarelik, 2 bin 500 araba kapasiteli kapalı otopark alanı yapılıyor. Ayrıca fuar sokağı, seminer salonu, kafeterya, restoran ve idari bölümler de bulunuyor. İzmir’in yeni fuar kompleksi projesinde, daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla ikinci etapta kullanılmak üzere 46 bin metrekarelik bir rezerv alanı oluşturuldu. Bunun haricinde ayrıca 40 bin metrekarelik bir alan da otel ve kongre merkezi yapılması için ayrıldı. Yeni fuar alanının, bu yıl içinde hizmete girmesi planlanıyor. CİHAN

İzmir'de dev fuar kompleksi yükseliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×