IŞİD Militanı, Aksaray'da Yakalandı

IŞİD terör örgütü militanı olduğu öne sürülen ve Türkiye'ye kaçak yollarla girdiği belirtilen Mahsun D., Aksaray'da yakalandı.

IŞİD Militanı, Aksaray'da Yakalandı
27 Şubat 2015 Cuma 10:51

Türkiye'ye kaçak yollarla girdiği belirtilen Yozgat'ın Şefaatli ilçe nüfusuna kayıtlı IŞİ militanı Mahsun D.'nin, Irak ve Suriye'de fazla fazla sayıda çatışmaya katıldığı İstanbul'da oturan benzeri ve 2 çocuğunu Musul'a götürmek için ailesinin yanına gitmek üzere Türkiye'ye girdiği ileri sürüldü.

İSTANBUL'A GİTMEK ÜZERE OLDUĞU BELİRLENDİ

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, IŞİD militanı bir insanın kaçak yolla Türkiye'ye girdikten sonra yolcu otobüsüyle İstanbul'a gitmek üzere olduğunu belirledi. Bunun üstüne bugün sabah saatlerinde harekete geçen jandarma yolcu otobüsünü Aksaray-Adana karayolu şehir girişinde durdurdu.

MUSUL'DA IŞİD'E AİT BİR KARAKOLDA 6 AY GÖREV YAPTI

IŞİD militanı bulunduğu öne sürülen Mahsun D., gözaltına alındı. D.'nin jandarmaya verdiği ilk ifadesinde Musul'da IŞİD'e ilişkin bir karakolda 6 aydır vazife yaptığı bugüne kadar Irak ve Suriye'de muhtelif operasyonlara katıldığını, benzeri ve 2 çocuğunu Musul'a götürmek arasında İstanbul'da oturan ailesinin yanına gitmek üzere olduğunu söylediği öğrenildi.

Mahsun D. yapılan sorgulamanın peşinden adliyeye sevk edildi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×