İhsanoğlu: Mücadelemiz makam için değil, huzur içindir

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Bizim mücadelemiz, görev için makam için değil, bu millete hizmet etmek için, ülkenin maceralara sürüklenmemesi için, huzur içinde yaşaması içindir." dedi. Ekmeleddin İhsanoğlu, BUTTİM plazada...

İhsanoğlu: Mücadelemiz makam için değil, huzur içindir
12 Temmuz 2014 Cumartesi 22:33

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Bizim mücadelemiz, görev için makam için değil, bu millete hizmet etmek için, ülkenin maceralara sürüklenmemesi için, huzur içinde yaşaması içindir." dedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu, BUTTİM plazada düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Yemekte, Cemal Bayar'ın köyü Umurbey'den getirilen üzerinde 'Ekmek için Ekmel' yazılı pide, İhsanoğlu'na hediye edildi.

Yemeğin ardından konuşan İhsanoğlu, Bursa'da millet ile buluştuklarını belirterek, "10 bin kişiye aşkın Bursalıyla iftarımızı açtık. Rahmetli Celal Bayar'ın köyünden gelen ekmekle açtık. Ekmek konusundaki mesajımız bütün millet tarafından benimsenmiştir. Çünkü biz bu mukaddes varlığı, ekmeği, Kur'an'a ve bayrağa canımızı veririz, canımızdan aziz biliriz. Bizim mücadelemiz, görev için makam için değil, bu millete hizmet etmek için, ülkenin maceralara sürüklenmemesi için, huzur içinde yaşaması içindir." diye konuştu.

"TÜRKİYE KAVGA İSTEMİYOR"

Türkiye'nin çok önemli bir yol ayrımında olduğuna dikkat çeken İhsanoğlu, şöyle konuştu: "Türkiye bugün çok önemli bir yol ayrımındadır. Türkiye ya daha ileri gidecek, istikrar içinde ekonomik büyümesini sağlayacak, büyük Türkiye olacak, yada bazı maceralara sürüklenen, içte kavga eden, pilotları, kamyon şoförleri esir tutulan bir ülke olacak. Biz, Atatürk'ün dediği gibi 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' sözünü gerçekleştirmek istiyorsak 10 Ağustos'ta gerekeni yapmamız lazım. Şiddet, nefret ve öfke tohumlarının ekilmesini istiyorlar. Biz, bu tohumların ekildiği yıllarda yaşadık. 70'li yıllarda kardeşler birbirini vurdular. Ben genç bir öğretim üyesi olarak fakülte bahçesinde bir öğrencimin alnından vurulduğunu gördüm. Türkiye böyle bir kavga istemiyor. Nefret, şiddet ve kibir istemiyor. Hoşgörü istiyor, kardeşlik, birlik, beraberlik istiyor, ayrı gayrı istemiyor. Türkiye'nin demokrasi mücadelesi uzun yıllar sürdü. Bugün 3. cumhurbaşkanımız Celal Bayar'ın müzesinde o mücadelenin nereden başladığın, nereye gittiğini, ne tür fedakarlıklar yapıldığını çok iyi gördük. 10 Ağustos'ta en doğru kararı siz vereceksiniz." CİHAN

İhsanoğlu: Mücadelemiz makam için değil, huzur içindir


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×