Hayırseverler, kardeşleri adına okul yaptırıyor

Kayseri’nin Felahiye ilçesine, iki hayırsever kardeş, hayatını kaybeden ağabeyleri adına 9 derslikli okul yaptırıyor.

Hayırseverler, kardeşleri adına okul yaptırıyor
10 Aralık 2013 Salı 13:18

Kayseri’nin Felahiye ilçesine, iki hayırsever kardeş, hayatını kaybeden ağabeyleri adına 9 derslikli okul yaptırıyor. Okul yapımı için Kayseri Valiliği’nde protokol imzalandı.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada hayırsever kardeşlere teşekkür etti. Vali Düzgün, Kayseri’de artık her gün, her hafta her ay hayırseverlerin yaptıracağı hayır hizmeti için protokol imzası atıldığını belirterek, “Birçok konuda insanlarımız şehirlerine hayır yapıyor. Önemli eksiklikler ve ihtiyaçlar karşılanıyor. Bu katkılarından dolayı hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Hayata veda eden ağabeyleri Faik Kesici ve hayatta olan eşi Münüş Kesici adına okul yaptırdıklarını belirten Hacı Ali Kesici, “Şu an ağabeyimizin de aramızda olmasını isterdik. Kendisi eğitim için fedakarlık yapan birisiydi ve eğitimin ne yarar sağladığını iyi bilirdi. Onun adına bu şekilde yaşatmayı düşünüyoruz. Hayır işimizin 2014 yılında hizmete girmesini arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Emekli öğretmen olan Yılmaz Kesici, hayır yapacaklara çağrıda bulunarak, hayır işlerini geciktirmemelerini istedi. Kesici, “Ağabeyim de hayatta iken hep bunu düşünüyorduk, ama erteledik, olmadı. Şu an kendisi aramızda yok. Eğitim konusunda ağabeyim çok hassastı. Kendisi okuyamadı ve bunun sıkıntısını yaşadığı için ilçedeki eğitime destek vermek isterdi. Onun adını bu şekilde yaşatacağız. Okulun hemen hizmet vermesi için çaba sarf edeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Felahiye ilçesi Kale Mahallesi'ne yapılacak 9 derslikli okul için Kayseri Valisi Orhan Düzgün, hayırseverler Hacı Ali Kesici ve Yılmaz Kesici protokol imzaladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×