Hakan Fidan hakkında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kolombiya seyahati öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Hakan Fidan'ın milletvekili adaylığı için "Sayın Fidan'ın adaylığına olumlu bakıyor muyum sorusuna açık cevap vereyim. Ben adaylığa olumlu bakmıyorum. Adaylığın

Hakan Fidan hakkında konuştu
09 Şubat 2015 Pazartesi 10:19

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: Başbakan olduğum dönemde 2006 yılını Latin Amerika ve Karayipler yılı ilan etmiştik, aradan geçen zamanda bölge ülkeleriyle aramızda büyük yol katettik.
 
Hakan Fidan'ın milletvekilliği adaylığı
 
Değerlendirmeleri kabul etmek mümkün değil, Sayın Fidan'ın adaylığına olumlu bakıyormuyum sorusuna açık cevap vereyim. Ben adaylığa olumlu bakmıyorum. Bunu Sayın Başbakan'a da söyledim. Adaylığını kabul etmek, o Sayın Başbakan'ın takdiridir. Ancak muhalefetin MİT'in başında olan bir kişinin milletvekili olup olmayacağı konusundaki takdirini de doğru bulmuyorum. MİT'in başındaki bir insan da istifasını yapar ve parti kendisini aday gösterirse, aday olur.
 
Merkez Bankası
 
Ben cumhurbaşkanlığı makamındayım, başbakanlığım döneminde birçok çalışma yaptık. Ekonomi dünyada kötü giderken ben teğet geçecek dediğimde alay edenler oldu ama ne oldu teğet geçti çünkü biz gücümüze inanıyorduk. Merkez Bankası'nın tutumu şu an doğru değil.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×