Finansal destek sağlayan şirketlerde 98 gözaltı

FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla Akfa Holding ve 44 alt şirketi ile Yeni Mağazacılık AŞ'ye düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 98 şüphelinin ifadeleri alınmaya başlandı.

Finansal destek sağlayan şirketlerde 98 gözaltı
19 Ağustos 2016 Cuma 15:29

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, örgüte maddi destek sağladıkları iddiasıyla Akfa Holding ve 44 alt şirketi ile Yeni Mağazacılık AŞ'ye (A-101) düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 98 şüphelinin ifadeleri alınmaya başlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada haklarında gözaltı kararı çıkarılan 120 şüpheliden 98'i yakalandı.

Anadolu Adalet Sarayı'nın nezarethanesinde tutulan ve aralarında Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, A101 Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın, bir dönem Akfa Holding'de görev yaptığı öğrenilen İhlas Holding Üst Yöneticisi Cahit Paksoy, Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ve İnanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan'ın da bulunduğu 98 şüphelinin ifadelerinin alınmaya başlandığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 7'si yurt dışındaki 22 şüphelinin ise yakalanmasına çalışılıyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı iddiasıyla Akfa Holding ve 44 alt şirketi ile Yeni Mağazacılık AŞ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında şirket yöneticilerinin de bulunduğu 120 şüpheli hakkında gözaltı kararı alınmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×