Davutoğlu'ndan Erbakan Ailesine Adaylık Sürprizi

Başbakan Davutoğlu, Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan Altınöz'ü milletvekili adayı göstermek için teklif götürecek.

Davutoğlu'ndan Erbakan Ailesine Adaylık Sürprizi
16 Mart 2015 Pazartesi 07:43

Milli Görüş'ün politik temsilini üstlenmiş Saadet Partisi ile yollarını ayıran Fatih Erbakan'a AK Parti vefa elini uzatacak. AK Parti karar alma mercilerinde yapılan görüşmelerde parti yönetiminin Erbakan'ı çağrı etmesi düşüncesi ön plana çıktı. Elif Erbakan adı de konuşuluyor.

KONYA'DA ADAY GÖSTERİLECEK

AK Parti MYK kararı ile Fatih Erbakan'a 7 Haziran seçimlerinde kendisini namzet göstermek istediklerini iletecek. Erbakan'ın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun memleketi ve Milli Görüş önderi merhum Erbakan'ın seçim bölgesi bulunan Konya'dan namzet gösterileceği söylendi.

KIZINA TEKLİF GÖTÜRÜLECEK

AK Parti'nin bir öteki namzet şekilde Erbakan ailesinden Elif Erbakan Altınöz'e de Öneri götüreceği konuşulan konular arasında. Altınöz'ün kabul etmesi şeklinde İstanbul ya da Ankara'dan namzet gösterileceği kaydedildi. Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın'ın da Zonguldak'tan namzet gösterileceği konuşuluyor.

VEFA BORCU OLARAK GÖRÜLÜYOR

Bu adlar için MYK'nın bir karar alması gerekiyor. 7 Haziran seçimlerini Türkiye'nin kaderi ve geleceği açısından çok çok mühim gören AK Parti, anayasayı değiştirecek 330 ya da daha çok mebus çıkarmak için çalışmalar yürütüyor.

Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde milletvekilliği meselesi için şu izahatyı yapmıştı:

'Erbakan hocamızın namına bulunan teveccüh ve ilgiden ötürü milletimizin teveccühü, ilgisi, talebi var. Vefa borcunu ödemesi yapmak istediklerini ve bendenizin Meclis'e o ilden gönderilmesiyle böyle bir vefa borcunu ödeyeceklerini her süre anlatım ediyorlar. Böyle bir şey düşünürsek destek olacaklarını söyleyip teveccüh gösteriyorlar.' (Kaynak: Yeni Şafak)

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×