“Çizmelerimi çıkarayım mı?” diyen işçiye müftülükten umre hediyesi

Şanlıurfa Müftülüğü, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında yaralı kurtularak ambulansa bindirildiği sırada ‘çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin” diyen maden işçisi Murat Yalçın’ı umreye götürme kararı...

“Çizmelerimi çıkarayım mı?” diyen işçiye müftülükten umre hediyesi
16 Mayıs 2014 Cuma 15:08

Şanlıurfa Müftülüğü, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında yaralı kurtularak ambulansa bindirildiği sırada ‘çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin” diyen maden işçisi Murat Yalçın’ı umreye götürme kararı aldı. Yalçın, bu müjdeyi sevinçle karşıladı.

Şanlıurfa Müftülüğü'nden, Soma’daki maden faciasında yaralanarak ambulansa bindirildiği sırada 'Çizmelerimi çıkarayım mı?' diyerek, adeta facianın simgesi haline gelen Murat Yalçın’a umre müjdesi geldi. Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, zamanın, acıları paylaşma zamanı olduğunu söyledi. Soma Müftülüğü'nü arayarak, facianın simgesi haline gelen yaralı ile irtibata geçtiklerini dile getiren Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, işçi Murat Yalçın ile irtibat kurduklarını söyledi.

Murat Yalçın’a umre teklifinde bulunduğunu aktaran Açık, işçinin bu teklife çok sıcak baktığını ve sevindiğini anlattı. Görüşmede duygulu anların yaşandığını belirten Açık, maden işçisi ile birlikte 10 kişilik ekiple 15 Haziran’da umreye gideceklerini söyledi. Acıları hafifletme adına tüm müftülüklere örnek olması temennisinde bulunan müftü Açık, benzer acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

CİHAN

“Çizmelerimi çıkarayım mı?” diyen işçiye müftülükten umre hediyesi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×