Bulgaristan'da düzenlenen "Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma" kursu sona erdi

Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinden düzenlenen "Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma" kursu düzenlenen kapanış programıyla son buldu.

Bulgaristan'da düzenlenen
17 Aralık 2013 Salı 15:43

Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinden düzenlenen "Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma" kursu düzenlenen kapanış programıyla son buldu.

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Müslümanları, "dallarını göklere salan bir çınar" olarak nitelendiren Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen, şunları ifade etti: "Bizler, dallarını göklere salan koca çınarın dallarıyız. Allah bu çınarın köklerini kurutmasın. Bu çınarın kökleri Kur'an ve sünnetten beslenmekte, dalları ise iman, amel, ihlas ve din kardeşliği olarak cihana barış ve kardeşlik gölgesi sunmaktadır. İşte bizleri bugün burada bir araya getiren de bu kardeşlik şuurumuzdur. Biz sizlerle bir bedenin azaları gibiyiz. Bedenin bir yerine bir diken batsa acısını tüm azaları hissettiği gibi, sizin sıkıntı ve dertleriniz bizim yüreğimizi dağlar."

Protokol konuşmalarının ardından Kuran-ı Kerim, aşr-ı şerifler ve ilahiler okundu.
Programa, Bulgaristan Başmüftü Yardımcısı Vedat Ahmed, Sofya Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Fikret Karaman, Bulgaristan Müslümanları Yüksek Şura Başkanı Şabanali Ahmed, İslam Enstitüsü Rektör Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Dursun Ali Türkmen, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Dış ilişkiler Müdürlüğü Avrasya Ülkeleri Daire Başkanı Diyanet İşleri Uzmanı Erdal Ertorun, Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu ve Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen ve çok sayıda davetli katıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×