Bir kurban daha! Zorla kredi çektirdiler

Bartın'da, yaşlı adamın telefonunu arayan dolandırıcılar, 'param yok' diyen adama zorla kredi çektirerek 16 bin lirasını aldı.

Bir kurban daha! Zorla kredi çektirdiler
28 Mart 2015 Cumartesi 11:55

Emniyet güçlerinin yaptığı bütün uyarılara rağmen, telefon üstünden yapılan dolandırıcı çetelerin önüne geçilemiyor.

Kendilerini savcı ve polis ya da hakim şekilde tanıtıp, şahısların birikimlerine göz diken dolandırıcıların son gayesi Bartın’ın Özbaşı Köyü’nde yaşayan 53 yaşındaki emekli Yaşar Turgut oldu. Yaşlı adam ’param yok’ dendiğinde azarlayan dolandırıcılar, Turgut’a, 16 bin lira kredi çektirip dolandırdılar.

"3 SAAT BOYUNCA TELEFONUNU AÇIK TUTTURDULAR"

Dolandırıcıların bulunup, mağduriyetinin giderilmesini dileyen Turgut, emekli aylığı ile kıt kanaat geçinirken, 16 bin liralık borçla kafa başa kaldığını anlatım etti. Bakmakla yükümlü bulunduğu engeli bir kızının olduğunu kaydeden Turgut şöyle konuştu;

"Telefonla aradıklarında neye uğradığımı şaşırdım. Bana Diyarbakır’da terör örgütüne katkı ve yataklı yaptığınız görülüyor. İsminizi kullanarak örgüt hesabına kullanıyorlar. Bu bireyleri tutmak için yardımınıza ihtiyacımız var. Verdiğimiz adisyon numarasına nakit yatıracaksınız, biz dolandırıcıları yakalayacağız dediler ve sakın telefonu kapatma biz seni yönlendireceğiz, telefonun bataryası biterse yeni batarya al dediler. Köyden belde merkezine gelip kredi çekip hesaplarına parayı yatırana kadar telefonumu kapattırmadılar."

"DAHA ÖNCEDE DOLANDIRILDIM"

Bundan 5 sene evvela Tekirdağ Çerkezköy’de de bir müteahhit nedeni ile da dolandırıldığıni idda eden Turgut, "5 sene evvela beni dolandıran müteahhitler daha evvela bir inşattı öteki birilerine de satmışlar ve kaçıp gitmişler, şuan ben inşaattan da mağdurum. Onlara da 60 bin lira kaptırıdım" biçiminde konuştu.

"BEN YANDIM, BAŞKALARI YANMASIN"
Birikmiş parası olmaması nedeniyle bankadan kredi çektiğini kaydeden Turgut, sözlerine şöyle devam etti; "Saat 15.00’de bankaya gidip 16 bin lira kredi çekip verdikleri adisyon numarasına yatırdım. Bana yine isminizi alıcılarını yakaladık. Şebekeyi çökerteceğiz. 3 bin lira daha gönderin dediler. Param yoktur canımı mı alacaksınız dediğimde, telefonunu kapat eve git jandarma bekliyor seni dediler. Eve gittiğimde ne jandarma vardı ne de öteki bir şey, ne yapacağımı şaşırdım. Yetkililer bundan böyle buna son versin. İnsanlarda bu çeşit telefonlara bundan böyle kanmasın. Biz yandık başkası yanmasın" biçiminde konuştu.
1600 lira emekli aylığı aldığını anlatım eden Turgut, 1150 lira bulunan kredi taksitlerini nasıl ödeyeceğini karar kara düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×