Bilecik Garı'nda yük treni 11 gündür bekletiliyor

Ankara'dan İstanbul'a gönderildiği öne sürülen ve 16 Temmuz akşamında Bilecik Garı'nda durdurulan askeri araçların bulunduğu yük treni, 11 gündür bekletiliyor

Bilecik Garı'nda yük treni 11 gündür bekletiliyor
27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:38

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde kullanılacağı şüphesiyle 16 Temmuz'da Bilecik Garı'nda durdurulan askeri araçların bulunduğu yük treni, Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde 11 gündür bekletiliyor.

Alınan bilgiye göre, 16 Temmuz akşamı alınan ihbar üzerine, Ankara'dan İstanbul'a gittiği öğrenilen silah ve mühimmat bulunduğu belirtilen iki katar, Bilecik Valisi Süleyman Elban'ın talimatıyla ray değişimi sırasında durduruldu.

İstasyon Mahallesi'ndeki garda yapılan aramalarda, birinci katarda silah ve mühimmat bulunduğu belirtilen 30'un üzerinde vagon ve konteyner, ikinci katarda ise 16 zırhlı araç, 20 kamyon ve çeşitli miktarda römork ve paletli araç olduğu tespit edildi.

FETÖ'nün darbe girişiminde kullanılacağı şüphesiyle araç ve mühimmatlara el konulurken, Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Soruşturma çerçevesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilgili birimlerine gönderilen yazılara yanıt gelmesi bekleniyor. 11 gündür Bilecik Garı'nda bekletilen malzeme ve araçlar, soruşturmanın
tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığınca görevlendirilecek yetkililere teslim edilecek.
İfadesine başvurulan makinist, olay günü yük treninde hiçbir askeri yetkilinin bulunmadığını savundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×