Başkan Yılmaz, köylülerle tarlada tütün kırdı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’dan dönerken uğradığı bir köyde, tarlada tütün kıran köylülerle birlikte tütün kırdı daha sonra kırdığı tütünleri ipe dizdi.    Bafra’nın Bengülüler...

Başkan Yılmaz, köylülerle tarlada tütün kırdı
04 Ağustos 2014 Pazartesi 14:48

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’dan dönerken uğradığı bir köyde, tarlada tütün kıran köylülerle birlikte tütün kırdı daha sonra kırdığı tütünleri ipe dizdi.

    Bafra’nın Bengülüler köyünde yapılan Karakucak Güreş Şenliği'nden dönen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yol üzerindeki Komşupınar köyünden geçerken tarlalarında tütün kıran çiftçi aileyi gördü. Makam aracını durduran ve tarlada çalışan ailenin yanına giden Başkan Yılmaz vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra tütün tarlasına girdi.

    Önce şaşıran sonrasında ise mutlu oldukları gözlenen aile ile birlikte tütün kıran Başkan Yılmaz’ın sevinci de gözden kaçmadı. Çocukluk yıllarında Çarşamba’da çiftçilikle uğraşan ailesi ile birlikte günlerce tütün kırıp tütün dizen Başkan Yılmaz, hem nostaljik bir an yaşadı hem de bu konudaki becerisinden hiç bir şey kaybetmediğini göstermiş oldu.

    Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır’la birlikte bir süre tütün kıran Başkan Yılmaz daha sonra da ailenin tütün dizdiği mekana geçti ve tütün dizme iğnesini eline alarak bir süre tütün dizdi. Başkan Yılmaz daha sonra çiftçi aile ile sohbet ederek kendisini yeniden çocukluk anılarına döndüren anlar için teşekkür etti ve esenlikler dileyerek köyden ayrıldı. CİHAN

Başkan Yılmaz, köylülerle tarlada tütün kırdı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×