Başkan Özhaseki: Bize oy vermeyen yüzde 40 da kardeşimizdir

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de genel anlamda huzurlu bir seçim geçirdiklerini belirtti ve "Bize oy vermeyen yüzde 40 da bizim kardeşimizdir" dedi.

Başkan Özhaseki: Bize oy vermeyen yüzde 40 da kardeşimizdir
02 Nisan 2014 Çarşamba 15:13

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de genel anlamda huzurlu bir seçim geçirdiklerini belirtti ve "Bize oy vermeyen yüzde 40 da bizim kardeşimizdir" dedi. Seçimlerin geride kaldığını ve ilk günden beri söyledikleri gibi çok çalışmayı sürdüreceklerini ifade eden Özhaseki, seçimlik ve mevsimlik çalışmadıklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yaptığı basın toplantısına AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol'un yanısıra 30 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanlığına seçilen Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici de katıldı.

"HUZURLU BİR SEÇİM GEÇİRDİK"

Sözlerine huzur içinde bir seçim döneminin geçtiğini belirterek başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, genelde nezaket ve olgunluğun hakim olduğunu söyledi. Bu konuda titizlik gösteren siyasi partiler ve vatandaşlara teşekkür eden Özhaseki, "Tüm ilçelere iki kez gittim. Belde ve köyleri ziyaret ettim. Her yerde nezaket ve güleryüz vardı. Poşet kirliliği, gürültü kirliliğine boğulmadık. Türkiye'ye örnek bir seçim dönemi geçirdiğimizi söyleyebilirim" dedi.

"SONUÇLARI DOĞRU OKUMAK LAZIM"

Seçim sonuçlarının doğru okunması gerektiğine dikkat çeken Başkan Mehmet Özhaseki, seçimlerde bir rekor kırdıklarını da söyledi. Ekiplerine beşinci dönemde yetki verildiğini belirten Özhaseki, "1994'te başlayan hizmet kervanı yürümektedir. Beşinci dönemde de yüksek oy oranları ile seçiliyoruz. Şahsım adına da her ilçede ayrı ayrı en yüksek oranda oy verildiği için teşekkür ediyorum. Bize güvenenlerin güvenlerini boşa çıkarmadan çalışacağız. Seçim sonuçlarını geçen dönemlerle kıyaslarsak doğru sonuçlar alınmaz. Çünkü önceki seçimlerde seçim bölgeleri farklıydı. İlk kez il genelinde oy verildi. Kayseri genelinde bir önceki seçimde yüzde 51 olan oyumuzu yüzde 59-60'a çıkardık. Üstelik yerel yönetimler yıpratıcıdır. İnsanların belediyelerden beklentisi çok yüksektir. Ama biz beşinci dönem seçime girdik ve her seçimde oyumuzu artırdık" diye konuştu.

Seçimlerde yüzde 60 oranında oy aldıklarını; ancak oy vermeyen yüzde 40 tarafından da takdir edildiklerini dile getiren Başkan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bize oy vermeyenlerin de bizi takdir ettiklerini kendilerinden defalarca dinledik. İyi çalıştığımızı, iyi işler yaptığımızı ancak siyasi görüşleri ya da ideolojileri nedeniyle oylarını kendi partilerine vereceklerini söylediler. Yani bu şehirde bir kamplaşma, bir kutuplaşma olmaması da bizi ayrıca sevindirdi. Bize oy vermeyen yüzde 40 da bizim kardeşimiz. Asla ötekileştirdiğimiz insanlar değil."

"MÜFTERİLERE PİRİM VERİLMEDİ"

Üç yıl önce CHP Genel Başkanının dillendirdiği iftiraları hatırlatan ve algı idaresini sürdürdüklerini dile getiren Başkan Özhaseki, seçimlerden hemen önce Büyükşehir Belediyesi önünde CHP tarafından yapılan gösteriye de değindi. Bu açıklamayı çirkin bulduğunu ifade eden Özhaseki, "Belediye önüne kalabalık bir şekilde gelerek çirkinlik yaptılar. Ama sonuç ne oldu? Kayseri bu müfterilere hiç pirim vermedi. İnşallah hiçbir belediye başkanı bunca fedakarlık ve gayretin üzerine böyle iftiralarla karşılaşmaz. Ayrıca şahsım ve ailemi hedef alan sözleri sitelerde paylaşanlar da oldu. Biz buna rağmen siyasi nezaketi elden bırakmadık. O sözü söyleyenleri ciddiye almamaya, adam yerine koymamaya, gördüğümüz yerde selam vermemeye devam edeceğiz" dedi.

"İKTİDAR OLMAK İMTİHAN OLMAKTIR"

İlk gün söyledikleri gibi Kayseri'nin yüzde yüzünü kucaklayarak hizmet vermeye devam edeceklerini ve yıllardır da böyle yaptıklarını dile getiren Başkan Özhaseki, bu şehri çok sevdiklerini ve şehirle bütünleşerek hizmet verdiklerini söyledi. Başkan Özhaseki, "İktidar olmak imtihan olmaktır. İnşallah bu imtihanı kazanacağız" dedi.

“HİZMETTE KESİNTİ YOK”

Basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı ve yapacağı hizmetlerden de bahseden Başkan Özhaseki, halen devam eden Raylı Sistem, Kayseri Mahallesi, Kültür Yolu, Kale İçi Projesi, Talas Koleji, Katı Atık Tesisi, Yeni Hal Kompleksi gibi projelerin son durumları hakkında bilgiler verdi.
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanan tüm ilçe, belde ve köylerde altyapı çalışmalarının yanısıra asfalt, kaldırım yol Kadın ve Gençlik Merkezi gibi çalışmaların yakın zamanda başlayacağını ifade eden Başkan Özhaseki, üç önemli prestij projesi olan Eski Sanayi, Sahabiye ve Hava İkmal projelerinde de bu yıl planlamaların süreceğini söyledi.
Bu yıl katlı kavşaklar ve tek yönlü yol uygulamalarının da başlayacağını dile getiren Özhaseki, en geç gelecek yılın sonunda trafik sorununun çözüleceğini kaydetti.

"BAŞBAKANA AÇILIŞI YAPTIRMAK İSTİYORUZ"

Başkan Özhaseki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri'ye geleceğine ilişkin bir soru üzerine de, "Sayın Başbakan geldiğinde birkaç açılışımızı yapmasını da isteyeceğiz. Örneğin Anadolu Harikalar Diyarı'nın açılışını yapmadık. Türkiye'nin en büyük tematik parkı. Başka belediyeler seçim öncesi açarlar ve büyük gösteri yaparlardı. Ama biz seçimlik ve mevsimlik çalışmıyoruz. Biz şehrimizin ihtiyaç duyduğu proje ve yatırımları günü gününe hizmete sunmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×