Başkan Altepe: Yapılacak termik santral çevreye duyarlı

Bursa'da Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (DOSAB) tarafından sanayi içinde yapılması planlanan ve çevrecilerin tepki gösterdiği termik santral projesine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe sahip çıktı. Halen DOSAB’da...

Başkan Altepe: Yapılacak termik santral çevreye duyarlı
22 Temmuz 2014 Salı 17:18

Bursa'da Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (DOSAB) tarafından sanayi içinde yapılması planlanan ve çevrecilerin tepki gösterdiği termik santral projesine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe sahip çıktı. Halen DOSAB’da 360 parselde 440 fabrikanın yer aldığını ve mevcut fabrika bacalarından en az 100’ünün her gün 24 saat boyunca havaya gaz salınımında bulunduğunu kaydeden Başkan Altepe, kurulacak termik santralle bu zararın tazmin edileceğini ifade etti.

    Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı Çarşamba’daki eski İl Genel Meclisi binasında gerçekleşti. Meclis üyelerinin güncel konulara ilişkin soruları cevaplayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Gazze’ye nakdi yardım için seferber olduklarını söyledi. Gazze’yle ilgili sıkıntının günden güne arttığını ve Ramazan ayına yakışmayan görüntülerin ortaya çıktığını ifade eden Başkan Altepe, bir an önce saldırıların durmasını ve buradaki Müslümanların huzura ermesini, barış ortamının tesis edilmesini diledi.

    Bursa’nın yanı sıra MBB’nin de başkanı olduğunu belirten Başkan Altepe, birliğe bağlı belediyeleri zulüm altındaki Filistinlilere destek için hareke geçirdiklerini ifade etti. Aynı çalışmayı Bursa’da da gerçekleştirdiklerini, başta Büyükşehir personeli olmak üzere ilçe belediyelerini organize ettiklerini söyleyen Başkan Altepe, meclis üyelerine de Gazze’ye yardım yapma konusunda çağrıda bulundu. Gazze’ye mevcut durum itibariyle sadece nakdi yardım yapılabildiğini vurgulayan Başkan Altepe, "MBB ve Bursa olarak biz de bir yardım kampanyası başlatalım istedik. İnşallah Marmara’daki tüm bölgelerimizden yardımlar toplanmış olacak. Belediye personelimizin tamamına yardım evrakları dolaştırılacak. Kim ne kadar yardımda bulunmak istiyorsa o kadar alınacak. Desteklerinizden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum. Yardımlarımız onlara inşallah moral olarak döner." dedi.

    DOSAB TERMİK SANTRALİ ÇEVREYE DUYARLI

    Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, meclis toplantısında, DOSAB’a kurulması planlanan termik santral hakkında değerlendirmelerde bulundu. CHP grubunun sorusu üzerine konuya değinen Başkan Altepe, söz konusu santralin Avrupa normlarından daha üst seviye olacak şekilde planlandığını söyledi. Şu anda DOSAB’da 360 parselde 440 fabrikanın yer aldığını ve mevcut fabrika bacalarından en az 100’ünün her gün 24 saat boyunca havaya gaz salınımında bulunduğunu kaydeden Başkan Altepe, kurulacak termik santralle bu zararın tazmin edileceğini ifade etti. Bursa vizyonu çerçevesinde tarihi değerler yanında doğal güzellikleri, ticaret, turizm, tarım, sanayi ve endüstriyi geliştirmek istediklerini belirten Başkan Altepe, şunları kaydetti: "Çevreye saygılı tesisleri artırmalıyız yoksa istenilen refah seviyesine ulaşamayız. Burada bacasız bölgeye baca yapılmıyor. 100’ü zehirli gaz salınımında bulunan 440 fabrikanın olduğu bir bölgeye baca yapılıyor. 100 zararlı bacanın susması için bu baca yapılıyor. Her şey Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolünde ve denetiminde gerçekleşiyor. Olay bundan ibaret." CİHAN

Başkan Altepe: Yapılacak termik santral çevreye duyarlı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×