Başbakan'dan Kırmızıgül'e cevap

Hükümeti Güneydoğu'da acımasızlıkla itham eden sanatçı Mahsun Kırmızıgül'e Başbakan Davutoğlu'dan 'Merhametimize dünya şahit' cevabı verdi

Başbakan'dan Kırmızıgül'e cevap
01 Şubat 2016 Pazartesi 09:11

Sonhaberler.Com

Başbakan Ahmet Davutoğlu, sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün kendisine yönelttiği "Nasıl bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz oldunuz?" sorusuna cevap verdi. Başbakan "Merhametimize dünya şahit" dedi.

Başbakan Davutoğlu, Mahsun Kırmızıgül'ün Twitter'da kendisi için yazdıklarına Suudi Arabistan ziyareti sırasında yanıt verdi. 

Ahmet Davutoğlu, "Beni de hedef alan bazı ithamlarda bulunmuş. Bizim merhametimize dünya âlem şahittir. Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit. Filistinli çocuklar da şahit, Arakanlı yetimler de şahit. Açlıktan ölen somalili bebekler de şahit. Yasin Börü'nün annesi, babası da şahit. Doğu'da Güneydoğu'daki, teröre karşı mücadele eden gençler de şahit. Diyarbakırlı da şahit" dedi. 

"Kimseye zalimlik yapmadık. Ama zalimlere ne kadar dik durduğumuzu herkes bilir" diyen Davutoğlu, "PKK'nın zulmünü görmeden devlete ve şahsen bana dönük zalim diyen, bizim hayat geçmişimize de Kandil'dekilerin hayat geçmişine de bir baksın. Sonra kime zalim, kime merhametli diyeceklerini görsünler. Türk halkı bizi de onları da görür" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×