Başbakan: "HSYK'ya Suç Duyurusu Yapıyorum"

Başbakan Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesince Arena Spor Salonu'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Başbakan:
15 Ocak 2014 Çarşamba 09:54

Başbakan Erdoğan, "Biz aşkla, şevkle, heyecanla bu yolda ilerlerken maalesef birileri de sürekli ayağımıza çelme takmanın, yolumuza diken döşemenin peşinde koşuyor. Bizim milletle olan irtibatımızı, milletle olan gönül bağımızı, milletimizle tesis ettiğimiz güveni, itimatı hazmedemeyenler var. Türkiye'nin büyümesini, güçlenmesini, refaha, huzura, kardeşliğe kavuşmasını kabullenemeyenler var. 17 Aralık operasyonu Türkiye'de milli olan ne varsa ona kasdeden bir operasyondur. Milli iradeyi hedef adılar, milli bankamız Halkbankı hedef aldılar, milli çıkarlarımızı hedef aldılar" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Yargı millete rağmen karar vermez, yargı millet adına karar verir, yargı millet için karar verir. Millete rağmen vermez, veremez. Yargı milletin seçtiği hükümete, siyasete, Meclis'e, milli iradeye istikamet çizemez, dayatma yapamaz. Yargının içerisinde hukuka
saygın olan yargı mensuplarını tenzih ederim ama ne yazık ki örgüt bağlantılı çalışanları da tarih affetmeyecektir, yetkili kurum ve kurullar

affetmeyecektir. Reyhanlı katliamında ey savcı sen neredeydin? 7 gün sen oraya gitmedin. Neredeydin sen? Şimdi buradan suç duyurusu yapıyorum aynı zamanda. HSYK'ya suç duyurusu yapıyorum. Bir inceleyin bakın. 7 gün Reyhanlı'ya bu savcı niye gitmedi. Bir savcı Adana'dan kalkıyor geliyor, bu tırı durdurmak için yasaları çiğneyerek operasyon yapıyor. Ben şimdi buradan soruyorum; MİT bu ülkenin çıkarları için çalışan bir kurumken sen kim için çalışıyorsun?" diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Başbakanımızın zor günlerden geçtiğini biliyoruz. Türkiyemiz ve Sayın Başbakanımız, 12 senedir pek çok badireden ve sıkıntılardan geçerek bugünlere geldi. İnşallah dün olduğu gibi önümüzdeki günlerde de bu badireleri atlatacağına inanıyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×