Baş ağrısından komaya girdi

Adana’da baş ağrılar yüzünden birçok hastaneye başvuran ancak hiçbiri tarafından kabul edilmeyen Hüsnü Akyürekli (65) beyninde oluşan fıtıklaşmadan dolayı komaya girdi. Özel bir hastanede başarılı bir operasyonun ardından hasta hayata...

Baş ağrısından komaya girdi
05 Mayıs 2014 Pazartesi 14:23

Adana’da baş ağrılar yüzünden birçok hastaneye başvuran ancak hiçbiri tarafından kabul edilmeyen Hüsnü Akyürekli (65) beyninde oluşan fıtıklaşmadan dolayı komaya girdi. Özel bir hastanede başarılı bir operasyonun ardından hasta hayata döndürüldü.

Yaklaşık üç gündür baş ağrısı çeken Hüsnü Akyürekli’nin birden şuurunun kapanmasının ardından paniğe kapılan aile ilk önce yaşadıkları şehir olan Mersin’deki hastanelere başvurdu. Çok kısa zaman içerisinde komaya giren hasta, yeterli imkânların sunulamamasından dolayı Avrupa Hospital’a sevk edildi. Hastanın gelişinin ardından kısa bir zaman içerisinde tüm işlemleri onaylandı. Zamanla yarışan doktorlar, beyin fıtıklaşması geçiren ve derin bir koma içerisinde olan Hüsnü Akyürekli’yi acil ameliyata aldı. Hastaneye geldiğinde sadece kalbinin çalıştığını belirten Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. İkram Argun Kavuncu, solunumu yetersiz ve şuuru tamamen kapalı olan hasta Hüsnü Akyürekli’yi 3 saat süren ameliyat sonunda hayata döndürdü.

BAŞ AĞRILARI ÖLÜMCÜL HASTALIKLARIN HABERCİSİ OLABİLİR

Avrupa Hospital Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. İkram Argun Kavuncu, hastanın genel durumu hakkında şunları söyledi: “Hüsnü Akyürekli’nin rahatsızlığı, kanamaya veya tümöre bağlı beynin şişmesi durumudur. Öncelikle hastanın kafatasını açtık, beyne ulaşarak, orada gerçekleşen kanamayı durdurduk. Örnek vermek gerekirse, bir otomotiv lastiğinin meme yapması gibi bir şeydir bu. İşte biz o meme yapan kısmı özel mikro cerrahi aletlerimizle kontrol altına aldık. Ameliyat çok başarılı geçti.” dedi ve uyardı: “Baş ağrıları ölümcül hastalıkların habercisi olabilir. Dikkate alınmalıdır.”

İyileşme sürecinde olan hasta Hüsnü Akyürekli ise yaşadığı kâbusun ardından yeniden hayata dönüş hikâyesini şöyle anlattı: “Banyoya girdim, bayılmışım. Sonrasını hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde, evlatlarım, tedavim için donanımlı bir hastane arıyorlardı. Avrupa Hospital bizlere kucak açtı. Doktoruma ve ekibine şükranlarımı sunuyorum.” dedi. CİHAN

Baş ağrısından komaya girdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×