Aziz Yıldırım'la Hacıosmanoğlu'nun Avukatı Mahkemede Tyükseliştı

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'la Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu'nun avukatı, mahkemede kavga etti. Yıldırım, 'Trabzonspor şike yapmamış mı?' diye sordu.

Aziz Yıldırım'la Hacıosmanoğlu'nun Avukatı Mahkemede Tyükseliştı
17 Mart 2015 Salı 21:29

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu ile aralarında bulunan hakaret davaları hakkında hakim karşısına çıktı.

Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada müşteki sanık Aziz Yıldırım ve avukatı hazır bulunurken, duruşmaya katılmayan İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'nu avukatı temsil etti.

'KULÜP AÇIKLAMASINA KATILIYORUM ANCAK HAKARET YOKTUR'

Duruşmada savunmasını oluşturan Aziz Yıldırım suçlamaları kabul etmediğini belirterek, 'Hacıosmanoğlu bizim hakkımızda kişisel şekilde izahat yapmıştır. Benim kendisine yönelik kişisel bir izahatm bulunmadığı gibi, iddianamedeki sözler kulübümüzün izahatlarıdır. Bu izahatlara katılıyorum lakin izahatların içeriğinde hakaret yoktur. Kendisinden şikayetçiyim' dedi.

'ŞİKE İLE ÇALINAN KUPASININ....'

Yıldırım'ın arkasından söz sektör müşteki sanık Hacıosmanoğlu'nun avukatı Köksal Kızıltaş, 'Müvekkilimin 'asker kaçağı' sözü hak arama savaşı içerisinde söylenmiştir. Yıldırım, daha evvela çürük raporu alarak askere gitmemiştir. Buna karşın cezaevinde tutuklu bulunduğu devirde çıkan bedelli askerlik yasasından yararlanmıştır. Müvekkilim de bunu kastetmiştir. Karşı tarafın müvekkilimi şikayet etmesinin altında şike ile çalınan kupasının iadesi için yaptığı hak arama mücadelesini önlemeye yöneliktir. Şikayetçiyiz' dedi.

'TRABZONSPOR ŞİKE YAPMAMIŞ MI?'

Avukat Kızıltaş'ın bu sözleri üstüne Aziz Yıldırım sinirlenerek, 'Şike diyorsunuz, ya mahkeme beraat kararı verirse ne yapacaksınız? Fenerbahçe şike yaptı diyorsunuz da Trabzonspor şike yapmamış mı' diye konuştu. Mahkeme, avukatların son savunmalarını yapması için taraflara zaman vererek duruşmayı erteledi.

DAVALAR BİRLEŞTİRİLDİ

Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi'nde İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, 2013 yılı Haziran ve Temmuz aylarında TRT Spor Kanalı'nda yayınlanan 'Basın Tribünü' isimli programda ve Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında Yıldırım'a hakaret ettiği gerekçesiyle 7 aydan 4 sene 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Hacıosmanoğlu'nun bu sözleri üstüne Yıldırım'ın Fenerbahçe Spor Kulübü sitesinde 2013 yılı Haziran ve Temmuz ayında 'Zorunlu Açıklama' ile hakaret ettiği belirtilerek 7'şer aydan 4 sene 8'er aya kadar hapis cezası istemiyle 2 ayrı dava açıldı. Savcılık suçların karşılıklı işlendiğini belirterek bütün davaların 48. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmesini istek etti. Mahkeme talebi kabul ederek Yıldırım ve Hacıosmanoğlu'nu tek bir dosyada 'müşteki-sanık' şekilde yargılıyor.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×