ATBMB Başkanı Bilgiç: Çukurova ve bölgemiz önemli potansiyele sahip

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı(ATBMB) Şahin Bilgiç ve TOBB Uzman Yardımcısı Tahir Argüç, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde...

ATBMB Başkanı Bilgiç: Çukurova ve bölgemiz önemli potansiyele sahip
15 Mayıs 2014 Perşembe 17:33

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı(ATBMB) Şahin Bilgiç ve TOBB Uzman Yardımcısı Tahir Argüç, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundular. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette ağırlıklı olarak bölge ekonomisi hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Hatay illerini fırsat buldukça gezdiğini oda ve borsa başkanları ile görüşerek, ilin genel durumu hakkında bilgiler aldıklarını belirterek, “Çukurova bölgesi ve bulunduğumuz bölgeyi birlikte ayağa kaldırmak için ortak hareket edilmesi gerektiğine inanıyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde atılacak adımların da çok önemli olduğunu belirtmek isterim. Bu birlikteliklerin de başarı ve o ilin kalkınmasına zemin hazırlayacağı kanısındayım” dedi.

Hatay bölge insanının çok çalışkan olduğunu, ilin demir-çelik ve tarım olarak önemli potansiyele sahip olduğunun altını çizen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç, ”Şehrin dinamiklerini hayata geçirmek için hep birlikte ortak akıl ile hareket edilmesi kanısındayım” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, şehrin genel ekonomik yapısı hakkında TOBB Yönetim kurulu üyesi Şahin Bilgiç’e bilgiler vererek, “İskenderun Demir-çelik sektörü başta olmak üzere, limanı narenciyesi ile bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Şehrimiz ihracatta da önemli bir yere sahiptir. Limanda yatırımların sona ermesi, Dörtyol Hassa tünelinin hizmete girecek olması ile bölgemizin ekonomik olarak daha çok kalkınacağı kanısındayım” diye konuştu.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, ziyaretin anısına TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç’e kahve ve fincan takımı hediye etti. Şahin Bilgiç, Ticaret Odasını da gezerek inceledi ve odanın son derece modern ve TOBB kriterlerine uygun çağdaş bir bina olduğunu, binanın yapımında emeği geçen herkese ise teşekkürlerini iletti. Bilgiç ve TOBB Uzman Yardımcısı Tahir Argüç’ün ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Senem Akpınar, Gassan Kuran, Okan Belli ve Necat Özkaya da hazır bulundu. CİHAN

ATBMB Başkanı Bilgiç: Çukurova ve bölgemiz önemli potansiyele sahip


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×