Atakum Belediye Başkanı Burma: 30 Mart'ta tazelenerek yola devam edeceğiz

Samsun Atakum Belediye Başkanı Metin Burma tarafından Özören köyünün ardından ikinci seçim koordinasyon merkezi de Türk-İş'te kuruldu.

Atakum Belediye Başkanı Burma: 30 Mart'ta tazelenerek yola devam edeceğiz
15 Şubat 2014 Cumartesi 18:28

Samsun Atakum Belediye Başkanı Metin Burma tarafından Özören köyünün ardından ikinci seçim koordinasyon merkezi de Türk-İş'te kuruldu. Merkezin açılışına CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Atalay, CHP Samsun büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz partililer ve vatandaşlar katıldı.

    SKM açılışında bir konuşma yapan CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Atalay, "CHP İl başkanı olmanın ötesinde, bir Atakumlu olarak Metin Burma gibi, gecesini gündüzüne katarak halk yararına, kent yararına çalışan, bir başkanım olmasından son derece mutluyum. Önümüzdeki seçimler hırsızlarla, dürüst insanların mücadelesi ne sahne olacaktır." dedi.

    CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, "Bir belediye düşünün ki arkasında iktidar gücü olmadan, iktidar belediyelerinin yapabildiğinin üzerinde iş üretsin, eser üretsin, proje üretsin. İşte O Metin Burma'dır. Metin Burma, sırtını halka dayamış, onlardan aldığı güçle iş yapmaktadır. O'nu başarılı kılan da budur. Adayım diye ortaya çıkanlar, 5 yılda Metin Burma'nın yaptığı eserlerin boyasını bile yapamazlar." diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç ise “Ben Samsun'u, Atakum'u, İlkadım'ı, Canik'i, her yeri her zamankinden daha kararlı görüyorum. Artık bir şeylerin değişme zamanı gelmiştir. Yolsuzluk, yoksulluk, yasak ile boğuşacağız diye iktidara gelenler, bugün hepsini kendileri yapıyor. CHP olarak ne kadar başarılı olursa olsunlar 3-4 dönem başkanlık yapanlara teşekkür ettik, gençlerin önünü açtık. Artık birilerinin de gitme zamanı gelmiştir. Onurlu bir Türkiye için el ele vererek bu düzeni yıkacağız. Hırsızların bayrağı altında hala siyaset yapmaya çalışanlara inat bu seçimden başarılı olarak çıkacağız. Onların güçleri paralarıdır. Onların paralarına karşı bizim yüreğimiz var, birliğimiz, dirliğimiz var. " şeklinde konuştu.

    “YAPILANLARI GÖRMÜYORLAR MI?”

    Atakum Belediye Başkanı Metin Burma ise "Şimdi bulunduğumuz Alparslan Bulvarı'nın 2 yanından kanalizasyon akıyordu. Buralar tarlaydı. O günden bugüne geldik. Burası 20 yaşında 15 yılında ben varım. Bu muhteşem manzarayı görenler, seçilmek üzere propaganda yapanlar, ‘Atakum’da hiç bir şey yapılmadı diyebiliyorlar’ Türkiye çapındaki Yaşam Park, Emek Park, Çakırlar, Belediye Binası ve meydanı, kapalı otoparkı, kültür ve spor evleri, Karadeniz'in en büyük Kültür ve Sanat Merkezi, 121 adet park, Atakum Stadı, spor ve oyun alanları, etüt merkezleri, kültür-/sanat etkinliklerimiz, halk iskelesi, asfaltlar, 450 kilometre yol, Deniz Kafe, Paymer, okullarımıza, camilerimize verdiğimiz katkılar var, bunlar görülmeyecek şeyler midir?” diye sordu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×