Arapların Sapanca sefasına deniz bisikleti yetişmiyor

Sapanca Gölü çok sayıda Arap turisti ağırlıyor. Arap turistlerin Sapanca’da vazgeçemediği etkinliklerin en başında deniz bisikletiyle gölde tur atmak geliyor. Deniz bisikleti işletmecileri, Arap turistlerin deniz bisikletiyle gölde gezmeyi...

Arapların Sapanca sefasına deniz bisikleti yetişmiyor
25 Mayıs 2014 Pazar 14:23

Sapanca Gölü çok sayıda Arap turisti ağırlıyor. Arap turistlerin Sapanca’da vazgeçemediği etkinliklerin en başında deniz bisikletiyle gölde tur atmak geliyor.

Deniz bisikleti işletmecileri, Arap turistlerin deniz bisikletiyle gölde gezmeyi çok sevdiklerini belirterek, “Genelde deniz bisikletini kiralama süremiz 15 dakika ile 1 saat arasında. Ancak Arap turistlerin 3-4 saat kiralamak isteyenler oluyor. Göle açılıp, doya doya kıyıyı ve Sapanca Gölü’nü gölün içinden izlemek istiyorlar. Bisiklet sayımızı her geçen gün attırıyoruz. Yeni işletmeciler de geliyor. Yine de özellikle hafta sonları İstanbul’dan gelen Arap turistlere deniz bisikleti yetiştiremiyoruz.” diye konuştu.

Hassan El Sabbah isimli bir Arap turist ise gölden ve çevresinin güzelliklerinden büyülendiğini belirterek “Gölde bisikletle gezmek, gölün ortasında durup sessizliği dinlemek ve çevreyi öylece izlemek bana büyük zevk veriyor. Burası adeta cennet gibi." diye konuştu.

CİHAN

Arapların Sapanca sefasına deniz bisikleti yetişmiyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×