Anadolu Gençlik Federasyonu Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

Anadolu Gençlik Federasyonu Mesut Karaağaç ve beraberindeki heyet CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ı Balgat semtindeki seçim ve koordinasyon merkezinde ziyaret etti.

Anadolu Gençlik Federasyonu Mansur Yavaş’ı ziyaret etti
28 Şubat 2014 Cuma 18:08

Anadolu Gençlik Federasyonu Mesut Karaağaç ve beraberindeki heyet CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ı Balgat semtindeki seçim ve koordinasyon merkezinde ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkan Mesut Karaağaç’a, Genel Sekreter Çağrı Yılmaz ve Eğitim ve Mentörlükten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Çeliktaş eşlik etti.

Mesut Karaağaç, Mansur Yavaş’ın gençlik ile ilgili yaptığı açıklamaları yakından takip ettiğini ve gençlerin yerel yönetimlerde karar alma sürecine katılmaları için Mansur Yavaş tarafından başlatılan projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karaağaç, ülkenin en büyük gençlik sivil toplum kuruluşu olarak gençliğin yerel yönetimlerdeki etkin rolüne ve yönetime katılmalarının altını çizerek, Yavaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde Ankara’yı ilgilendiren konularda ve projelerde gençliğin görüşlerine mutlaka önem vermesini, danışmasını ve Ankara’yı yönetirken mutlaka gençliğin de yönetimde etkin rol almasını sağlayacak bir model oluşturmasının elzem bir durum olduğunu söyledi.

KARAAĞAÇ, GVT EKİBİMİZ VAATLERİ TAKİP EDECEK

Gençler Vaatlerin Takipçisi (GVT) Projesi'nden söz eden Karaağaç şöyle konuştu: “Federasyon bünyemizde oluşturduğumuz GVT ekibimiz başkan adaylarının projelerini takip ederek kazanan başkanın vaatlerini yerine getirip getirilmediğini takip edecek. Böylelikle kazanan başkanın somut olarak şehre hangi kazanımlarda bulunduğu ortaya çıkmış olacak.”

CHP Belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ta Genel Başkan Mesut Karaağaç’ın şahsında Anadolu Gençlik Federasyonu'nun yaptığı bu nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yavaş Gardaşım Yavaş diyen Mansur Yavaş, ‘’Ankara için hazırız. Verdiğimiz hiçbir vaadin altı boş değil, yapacağımız projelerin yapılabilirliği konusunda kimsenin şüphesi olmasın Ankara için bir karar alınacaksa mutlaka bu karar alma sürecinin içinde gençlerin fikirleri de olacak, benim en büyük şikayetlerimden birisi zaten gençlerin siyasette önlerinin tıkanmasıdır. 30 Mart’tan sonra Allah’ın izniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kuracağımız Gençlik Komitelerinde sizleri de görmek isteriz.’’ dedi.

Görüşmenin sonunda Mesut Karaağaç, Mansur Yavaş’a seçimde başarılar dileyerek gençliğin kısır siyasal söylemlerden öte etkin ve mantıklı projelere bakıp değerlendirip gerçek ve reel proje üreten adaya oy vereceğini açıkladı. Mansur Yavaş’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Genel Başkanı Mesut Karaağaç’ın şahsında Anadolu Gençlik Federasyonu’nun gençliğin yararına yapmış olduğu güzel işlerden dolayı tebrik ederek, bu yolda durmadan ilerlemelerini söyledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×