AKSİAD’tan kardeşliğe çağrı mesajı

Konya’nın Akşehir ilçesinde faaliyet gösteren Akşehir Sanayici ve İşadamları Derneği (AKSİAD), son günlerde yaşanan hadiselerde Hizmet Hareketi'ne yönelik yapılan mesnetsiz iftiralar ve rencide edici sözler karşısında gönüllerin kırıldığını ifade etti.

AKSİAD’tan kardeşliğe çağrı mesajı
02 Şubat 2014 Pazar 11:18

Konya’nın Akşehir ilçesinde faaliyet gösteren Akşehir Sanayici ve İşadamları Derneği (AKSİAD), son günlerde yaşanan hadiselerde Hizmet Hareketi'ne yönelik yapılan mesnetsiz iftiralar ve rencide edici sözler karşısında gönüllerin kırıldığını ifade etti.

Basın toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Lütfi Ökesli, derneğin 2005 yılından beri aktif bir şekilde Akşehir'de hizmet verdiğini, memleket ve ülke için çalıştığını ifade etti. Ökesli, AKSİAD olarak son zamanlarda çatı kuruluşu Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve Hizmet Hareketi'ne yönelik yapılan mesnetsiz iftiralar ve rencide edici sözler karşısında gönüllerinin kırıldığını söyledi.

Ökesli, şöyle dedi: "Her kesimden insanların destekleriyle 160 ülkede hizmet veren gönüllülerin bu şekilde karalanması, bizleri ve tüm toplumu derinden üzmektedir. İki ayı aşkın bir süreden beri camia diye isimlendirilen gönüllüler hareketine yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyalarını üzülerek izlemekteyiz. Hizmet Hareketi´nin bütün dünya tarafından kabul gördüğünü ´Dünya adına hiçbir beklenti içine girmeyen, yıllarca çalışan ve bir evi dahi olmayan, dünyada barışı, kardeşliği, huzuru en çok isteyen Hizmet insanlarını huzursuzluğun sebebiymiş gibi göstermeye çalışmaktan, bu insanları rencide etmekten, kardeşlik hukukumuzu zedeleyen bu tür davranışlardan ve nefret söylemlerinden bir an önce vazgeçilmesini istemekteyiz.

Anadolu insanının himmet ve gayretleriyle büyükelçiliğimizin bulunmadığı ülkelerde dahi ülkemizi en güzel şekilde temsil eden, ulaştıkları her insana ülkemizi ve milletimizi sevdiren yurt dışındaki okullar da bu süreçte yıpratılmak isteniyor. Allah rızasına kilitlenmiş, bir ilim ve fikir insanı olan, hayatta herhangi bir makam, mevki, maddi çıkar ve siyasi hedef içinde olmayan; dolayısıyla savaşla, tuzakla, operasyonlarla, kirli oyunlarla hiçbir ilgisi bulunmayan muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'ye mesnetsiz iftiralar atılıyor.

Hayatlarını, almaya değil vermeye adamış, dünyevi hiçbir beklentisi olmayan, hasbi ruhları rencide etmekten, huzuru en çok isteyen hizmet insanlarını huzursuzluğun sebebiymiş gibi göstermeye çalışmaktan, ucuz hesaplar uğruna yarın yüzümüzü daha fazla kızartacak sözlerden, kardeşlik hukukumuzu zedeleyen davranışlardan ve açılan bu yarayı daha fazla derinleştirmekten vazgeçelim.

Şimdiye kadar Hizmet Hareketi için her platformda desteklerini ve takdirlerini ifade etmekte olan sayın devlet büyüklerimizden de bir an önce bu tutumlarından vazgeçmelerini beklemekteyiz. Anadolu insanının emeği ve alın teriyle kurulup yaşatılan, bayrağımızı dalgalandıran, Türkçemizi öğreten ve Türkiyemizin itibarını artıran, tartışmasız bu yüzyılda Türkiye’nin en itibarlı, en büyük ve uluslararası başarıya ulaşmış sivil inisiyatifi olan yüzyılın barış hareketine sahip çıkmanın bizim ve herkesin vazifesi olduğunu düşünmekteyiz.

Ülkemizi uluslararası hukuk normlarına yükseltmek, demokrasi kalitemizi artırmak, her türlü yönetim kademesinde şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerini yerine getirmemiz, ülkemizin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir. Yaşanılan bu süreçteki olumsuzluklar hukuk ve vicdan dışı karalamalar ülkemize zarar vermektedir. Ekonomik istikrarı da zedeleyecek olan bu tür davranışlardan kaçınılması hepimizin ve ülkemizin menfaatinedir."


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×