Abbas yolcu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ve diğer ilçe adayları ile birlikte seçim turundaydı. Mamak ilçesindeki turu sırasında Tuzluçayır'da vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu , provokasyon u

Abbas yolcu
19 Mart 2014 Çarşamba 16:45

Kendisini dinlemeye gelenlerin "Başbakan Kılıçdaroğlu" sloganları üzerine Kılıçdaroğlu, "O da olacak inşallah" ifadesini kullandı. Mansur Yavaş'a atıfta bulunarak, "Ankara'yı bir Ankaralı yönetecek. Dürüst ve namuslu kişiliğiyle bilinen, bir kişi yönetecek, Ankara'yı seven bir kişi yönetecek, hesap vermeyi namuslu görev kabul eden birisi yönetecek, Ankara'yı inşallah Mansur Yavaş yönetecek" diye konuştu. Eski yöneticilerin tamamını göndereceklerini ileri süren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Gökçek gidecek, Mansur gelecek. Ankara'yı bir köye döndürdüler. Sosyal hayatını, kültür hayatını bitirdiler. Ankara gerçek anlamda Türkiye'nin başkenti olacak. Bağımsızlık savaşımızın merkezi olan Ankara'yı yüceltecek ve büyüteceğiz. Mansur Başkan, 'Herkese hizmet edeceğim, bana oy versin vermesin bütün Ankaralıların başkanı olacağım' diyor." Ankara'nın yanı sıra Türkiye'yi de "adam gibi" yöneteceklerini savunan Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de de her kuruşun hesabını vereceğiz. Orada da göreceksiniz, bunlar kaçacak yer arayacaklar. Tuzluçayırlılara sözüm; Bu adam, bu zat, dünyanın neresine kaçarsa kaçsın, getireceğim ve hesabını soracağım" iddiasında bulundu.

"O PARALARI HORTUMLAYANLARIN BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRİP, HALKA VERECEĞİM"

AK Parti'ye oy veren vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Ben hükümeti eleştirirken, sakın ola ki o yurttaşlarım bunu üstüne almasınlar. Ben o yurttaşlarımı seviyorum. Onlar demokrasinin gereği olarak gidip oylarını kullandılar ama 17 Aralık bir gerçeği ortaya çıkardı. Neydi o gerçek? Diyorlardı ki 'biz yolsuzlukları önleyeceğiz.' Oy istediler. 'Biz yoksulluğu önleyeceğiz' dediler. Oy istediler, 'Biz yasakları kaldıracağız, özgür bir Türkiye yaratacağız' dediler, yeni yasaklar getirdiler. 17 Aralık bunların kimliğini ortaya çıkardı. Şimdi ben o yurttaşlarımın vicdanına sesleniyorum; Ayın otuzunda sandığa gideceğiz, iki seçeneğimiz var. Ya helalden yana oy kullanacağız ya haramdan yana. Hangisinden yana oy kullanalım. Helalden yana, öyle mi? Oyumuzla, demokrasiyi ödüllendireceğiz, güçlendireceğiz. Temiz siyasetin, halka hesap veren siyasetin yolunu açacağız, en büyük arzum, hedefim bu." Her ailede huzur olmasını istediğini belirten Kılıçdaroğlu, Aile Sigortası Projesi hakkında bilgi verdi. Kılıçdaroğlu, bu projeleriyle geliri asgari ücretin altında olan ailelerin sigortası olacağını ve kadının banka hesabına asgari ücret tutarında aylık yatırılacağını anlattı. Bu sözü verdiğinde kendisine "parayı nereden bulacağının" sorulduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, "17 Aralık gösterdi, götürdükleri malın miktarı 247 milyar, eski parayla 247 katrilyon. Şimdi paranın kaynağını, malı götüreni öğrendiniz mi? Ben size söz veriyorum, verdiğim her sözün arkasında duracağım. Aile sigortasını getireceğim, o paraları hortumlayanların burnundan fitil fitil getirip, halka vereceğim" diye konuştu.

"ABBAS YOLCU, HER AN PROVOKASYON YAPABİLİR. ÇOK DİKKATLİ OLACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu, Mamak'ta da genç bir siyasetçiyi aday gösterdiklerini ifade ederken, "İşte genç, Allahı var, aynı zamanda yakışıklı. İyi eğitim almış,
Mamak'ı Ankara'nın incisi haline getirecek. Fethi Yaşar Yenimahalle'yi iyi bir konuma getirdi. Aynı şeyi Mamak'ta şimdi Coşkun Torun yapacak, ona güveniyorum" ifadelerini kullandı. Alandakilere, "Siz de güveniyor musunuz" diye soran Kılıçdaroğlu, "Ayın otuzunda sandığa gideceğiz, kavga etmeden, barış içinde, kol kola, omuz omuza, bir bayram havası, demokrasi şöleni gibi. Gideceğiz haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kuracağız. Söz mü? 30 Mart çok önemli. El birliğiyle gönül gönüle. Hiçbir provokasyona girmeyeceğiz ve katılmayacağız. Çok dikkatli olacağız, çünkü Abbas yolcu, her an provokasyon yapabilir. Çok dikkatli olacağız" dedi. 

"CÜZDAN GİTMİŞ, KORKUDAN 'HIRSIZ VAR' DİYEMİYOR"

Hükümet ve Başbakan aleyhine sloganlar atılması üzerine Kılıçdaroğlu, "Siz böyle sloganlar atarsanız, patent enstitüsüne başvurur, beratını alır, emin olun bir daha slogan atarsanız, sizden parasını ister" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Onun unvanını sadece Mamak bilmiyor, sadece Ankara bilmiyor, sadece Türkiye bilmiyor. Artık bütün dünya onun unvanını biliyor. Geçenlerde bir vatandaş demiş ki 'gidip şu başçalanın bir mitingine katılayım, bakalım bu kadar malı götürdü bakalım millete ne söyleyecek.' Gitmiş uzaktan dinliyor, bir bakmış ceplerine cüzdan gitmiş, korkudan 'hırsız var' diyemiyor. Dese dayak yiyecek geldiğimiz hal bu. Onun için diyorum 30 Mart önemli. Demokrasimiz için önemli, ülkemiz için, çocuklarımız için önemli."

"YUH ÇEKMEK YERİNE, YUH ÇEKEN HERKESTEN 5'ER İLAVE OY İSTİYORUM"

Kılıçdaroğlu, seçmenlerden Yavaş ve diğer adayları için destek isteyen Kılıçdaroğlu, alandakilerin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e "yuh" demesi üzerine Yavaş, "Ben yuh çekmek yerine, yuh çeken herkesten 5'er ilave oy istiyorum. Çünkü hedefimiz en az yüzde 51" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×